1 lira aldıysak zehir zıkkım olsun

1 lira aldıysak zehir zıkkım olsun

85 yıllık Darıca Gençlerbirliği'ni Azerilere satarak tepki çeken Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, yeni başkan adayı Muzaffer Bıyık’ın toplantısında günah çıkardı. Kulübün satışıyla ilgili ‘1 lira aldıysak zehir zıkkım olsun’ diyen Başkan Karabacak, kulübün borçlarıyla devredildiğini söyledi. Başkan Karabacak, “Tüm sorumluluk onlarda. Borçları ister ödesinler, ister ödemesinler” dedi.

21 Ocak 2019 - 12:09 - Güncelleme: 21 Ocak 2019 - 16:00

AK Parti Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın bu sabah bölgedeki basın mensuplarıyla yaptığı basın toplantısına katılan mevcut Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Gençlerbirliği’nin Azeri işadamı Rauf İsmailyov’a devredilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Sessizliğini konu dışındaki bir toplantıda bozmayı tercih eden Başkan Karabacak, kulübün satışıyla ilgili Azerilerden 1 lira bile alınmadığını ve kulübün borçlarıyla devredildiğini söyledi. Başkan Karabacak şöyle konuştu,” Darıca Gençlerbirliği 2.Lig’e çıkarken belli borçlanmaları oldu. Biz 5 trilyon borç karşılığında kulübü devrettik. Bunun karşılığında 1 lira hiç kimsenin cebini girmemiştir. Girdi diyen varsa zehir zıkkım olsun. Kulübü devir alanlar 5 trilyon borç karşılığında kulübü yönetmeye çalışıyor.  Tüm sorumluluk onlarda. Borçları ister ödesinler, ister ödemesinler” dedi.

AYDIN, ‘BU İŞİ ÇEVİRECEĞİZ’ DEDİ
Başkan Karabacak konuşmasının devamında, kulübün devri noktasında Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Murat Aydın ile muhatap olduklarını söyledi. Karabacak, Aydın ile açıklamasında şunları dedi; “Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, bir işadamıyla (Rauf İsmailyov) kulübe talip oldu ve bana bu işi çevireceklerini söyledi. Söylenildiği kadar bu adamların çok paraları varsa niye transfer yasağını açmadılar. Paraları olsaydı transfer yaptıkları oyuncularla Tokat’a giderlerdi ve o mağlubiyet alınmazdı” dedi. Darıca’nın eski haliyle devam etmesinin mümkün olmayacağı için böyle bir yola başvurduklarını ifade eden Başkan Karabacak,” Kulübün anahtarını ya Vali Bey’e ya da Kaymakam Bey’e teslim edecektik. Ancak yine de çözüm noktası bulunamazdı. Murat Aydın bize böyle bir teklif gelince kabul ettik” şeklinde konuştu.

ŞAİBESİZ TESLİM ETTİK
Kulübe 14 yıl boyunca hizmet ettiğini belirten Başkan Karabacak, “Kulübün hiçbir şaibesi yok. Hiç kimse Darıca Gençlerbirliği’ne para vermekten usandık diyemez. Herkes gönül rızasıyla bu kulübe sahip çıkmıştır” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaettin Kurt dualarla anıldı
Alaettin Kurt dualarla anıldı
Hartamacı'dan 17 Ağustos mesajı
Hartamacı'dan 17 Ağustos mesajı