20 bin sanatsevere ev sahipliği yaptılar

20 bin sanatsevere ev sahipliği yaptılar

Her hafta gerçekleştirdiği çocuk ve yetişkin tiyatrolarıyla ilçede kültür ve sanatı canlı tutan Çayırova Belediyesi, yeni bir yetişkin tiyatrosuna daha ev sahipliği yaptı.

30 Aralık 2018 - 13:34

Emine Şenlikoğlu'nun aynı adlı eserinden tiyatroya aktarılan “İdamlık Genç” isimli tek perdelik tiyatro oyununu ilçe halkının beğenisine sunan Çayırova Belediyesi, 2018 yılı içerisinde tiyatro günleri kapsamında 20 bin sanatsevere ev sahipliği yaptı.

ÇAYIROVALILARDAN BÜYÜK İLGİ
Çayırova Belediyesi Kültür Salonu'nda gerçekleştirilen ve ilçe halkının yoğun katılım gösterdiği “İdamlık Genç” isimli tiyatro oyununda, duvarları dökülen eski koğuşta, üç mahkûm sabahın olmasını beklemektedir. Çünkü sabah olacak ve sayılı günlerden bir tanesi daha eksilecektir. Gecenin ilerleyen saatlerinde koğuşa bir mahkûm daha getirilir. Ebazer! Kimdir bu mahkûm, suçu nedir? Mahkûmlar onunla konuştukça o gece diğer gecelerden ayrılmaya başlayacaktır. Bir koğuşta geçen sadece bir gecelik ama bir ömürde yaşanacak kadar yoğun olayların yaşandığı tiyatro oyunu dakikalarca ayakta alkışlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bizim Seyfettin Muğlaspor'da
Bizim Seyfettin Muğlaspor'da
CHP heyeti Kaymakam Karaman’a gitti
CHP heyeti Kaymakam Karaman’a gitti