“3 dönem kuralına takılmıyorum”

“3 dönem kuralına takılmıyorum”

Darıca Belediyesi Başkanı Şükrü Karabacak, belediyenin Aralık ayı meclisi ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Karabacak burada belediye yatırımları ve seçim üzerine açıklamalarda bulundu.

06 Aralık 2018 - 10:46

3 dönemdir Darıca Belediyesi Başkanlığı görevini yürüten Şükrü Karabacak, basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündem üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi. Burada medya çalışanlarının sorularını yanıtlayan Başkan Karabacak, AK Parti’deki 3 dönem kuralına takılmadığını çünkü bir dönem belde başkanlığı görevini yürüttüğünü vurguladı. Partinin görev vermesi halinde ilk günkü aşkla çalışmaya devam edeceğini de sözlerine ekleyen Karabacak Darıca Belediyesi’nin borcunun hizmet üretmeye engel olmadığını dile getirirken, borçları ödeyecek konumda olduklarını ve bütçenin yatırımlara dönüştüğünü aktardı. İşte Karabacak’ın açıklamaları şu şekilde;

HİZMET ÜRETİYORUZ
“Borç diye bir şey söz konusu değil. Bütün kurumlar devam etmek için genel şartlar içinde zaman zaman borçlanmada yapabilir, bütçesi artıya da geçebilir. Bu bir yönetim anlayışı. Hizmet üretmezseniz paraya ihtiyacınız yok, borçlanmasınız. Yapılan çalışmalar kamunun önünü tıkayacak bir şekilde borçlanma söz konusu değildir. Belediyenin borçlarını ödeyecek durumdayız ve hizmet üretmeye de devam ediyoruz.

İYİ BİR YÖNETİM
Bizim yatırımlarımız üretime yönelik değil, hizmete yönelik. Bundan dolayı gelir elde edemezsiniz. Devletin gücü bu borcu da eritir, burada iyi bir yönetim sergilemek gerekir. Devlete karşı borçla planlama eşliğinde devam ediyor, işçiye ve çalışanlara borcumuz yok. Biz parayı çar çur etmedik, para yatırıma dönmüştür. Şu anda piyasa borçlarımız belediyenin ödeyemeyeceği borç değildir.

İLK GÜNKÜ AŞKLA
Darıca, AK Parti döneminde çok önemli hizmetler aldı ve yerel seçim sürecini bekliyoruz. Ben 3 dönem kuralına takılmıyorum çünkü bir dönem belde belediye başkanlığı yaptım ama genel merkezimizin alacağı her karar başımızın tacıdır. Biz partimizi ve ülkemizi seviyoruz. Görev verilirse ilk günkü aşkla çalışmaya devam ederiz. İnanıyorum ki Darıca’da yine AK Parti bayrağı dalgalanacak.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3. köprüye kur ayarı
3. köprüye kur ayarı
Huawei çözümü yeni işletim sisteminde buldu!
Huawei çözümü yeni işletim sisteminde buldu!