AK Parti’de meraklı bekleyiş!

AK Parti'de meraklı bekleyiş!

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Gebze ve Çayırova kongreleri için ilçe başkan adayının bayramdan sonra belirleneceği öğrenildi. Parti içerisinde meraklı bekleyiş başladı.

28 Ağustos 2017 - 11:33

AK Parti bölgemizde kongre heyecanı devam ediyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta iktidar partisi AK Parti dört ilçemizde mevcut durumu açıklamış ve Dilovası ve Darıca ilçe başkanlarının devamını Gebze ve Çayırova İlçe başkanlarının da değişeceğini kamuoyuna duyurmuştu. Bu duruma göre de AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ile Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut yoluna devam ederken Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba ile Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç tamam demişti. Eylül/Ekim ayında yapılacak olan kongreler için bazı adaylar kulislerde yoğun konuşuluyor.

Gebze'de KURT ve TATOĞLU
Mevcut başkan Hasan Soba'nın yeni dönem için aday olmayacağını demesinden sonra AK Parti Gebze için 6 aday parti için temayüle girdi. Bu isimlerden en fazla konuşulanı ise AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Kurt ve Gebze İlçe Başkanvekili Köksal Tatoğlu. Her iki isim içinde AK Parti İlçe başkanlığı koltuğuna oturacak yorumları yapılıyor. Öte yandan Has Parti İlçe Başkanı iken Numan Kurtulmuş ile beraber AK Parti'ye katılan Recep Kaya'nın da adı sıkça geçiyor.

ÇAYIROVA'DA SELİM EKİNCİ
Çayırova'da ise durum biraz daha net. AK Parti'nin tanınmış simalarından biri olan Selim Ekinci siyasi otoritelerin en güçlü gördüğü aday olarak söyleniyor. Zafer Kılıç'ın bırakacağı bayrağı devralmak isteyen altı isim yine geçen hafta parti teşkilatında yapılan temayüle katılarak üyelerinden destek istemişlerdi. AK Parti'de meraklı bekleyişin bayram sonrası biteceği ve adayların isimlerinin açıklanması bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Türk ekonomisine güvenimiz tam”
“Türk ekonomisine güvenimiz tam”
Denizli başaracak
Denizli başaracak