AK Parti il yönetiminin istifası alındı
Reklam

AK Parti il yönetiminin istifası alındı

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı'nda hareketli süreç devam ediyor. Ankara'dan gelen heyet il yönetiminde bulunanların istifasını aldı.

05 Mayıs 2019 - 11:47

AK Parti’de tüm il yöneticilerinin istifası yapılan bire bir toplantılarda alındı. Bunun yanı sıra il yöneticilerinden il başkanı olarak görmek istedikleri üç ismi yazması istendi. Yani teşkilatta ufak çaplı bir temayül de gerçekleştiriliyor. AK Parti’deki bu olağanüstü günde tüm ilçe başkanları da il binasına gelerek genel merkez yöneticileriyle görüştü. Milletvekilleri Sami Çakır ve Cemil Yaman da il teşkilatına gitti.

MİNİ TEMAYÜL YAPILDI
Genel merkezden gelen AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mustafa Köse başkanlığındaki heyet ilk olarak il yöneticileriyle görüştü. İstifaları alan heyet il başkanı olarak kimleri görmek istediklerini yönetcilere sordu ve üç isim aldı. Heyetin yaptığı temayül yoklaması il yönetimiyle sınırlı kalmadı. Milletvekilleri, 12 ilçe başkanı, ilçe belediye başkanları ve tüm ilçelerdeki belediye meclis üyeler de bu temayüle dahil edildi. Temayül yoklaması sonrasında çıkacak sonuç merakla bekleniyor. Öte yandan yapılan çalışma hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammed Balta, “Kadın kollarımız, gençlik kollarımızın, belediye başkanlarımızın teşkilatın fikirlerini alıyoruz. Eski belediye başkanlarının, eski milletvekillerinin hepsinin kanaatlerini alıyoruz.

SON KARAR ERDOĞAN'IN
Özel görüşmek isteyenlerle özel görüşüyoruz. Yazıyoruz görüşlerini. Objektif olarak buranın fotoğrafını çekiyoruz. Ankara’ya döndüğümüzde rapor edeceğiz. Teşkilat başkanımıza rapor edeceğiz. Önce çıkan isimler burada mülakat yapacağız. Ankara’ya Genel Merkeze rapor sunacağız. Ankara’da çağrılan isimler arasından Sayın Cumhurbaşkanımız bir isimi seçecek ve süreç tamamlanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sıkı ve savaşçı
Sıkı ve savaşçı
17'lik driftçi cezadan kaçamadı
17'lik driftçi cezadan kaçamadı