Akar, “Tüm belediyeleri araştıralım”

Akar, “Tüm belediyeleri araştıralım”

TBMM’de kayyum atanan Belediyelerin borçlarının ve usulsüzlerin araştırılmasına ilişkin önerge üzerine söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, sadece kayyum olan değil Türkiye’deki tüm belediyelerin araştırılması gerektiğini söyledi.

13 Haziran 2019 - 15:47

AK Parti’nin 3Y ile mücadele edeceğiz diyerek iktidara geldiğini belirten Akar, “Gelinen noktada AKP’nin yasaklar, yolsuzluk ve yoksulluk ile mücadele bir yana buna yağma ve yalanı ekledi” dedi. 18 günlük Ekrem İmamoğlu başkanlığında İstanbul’da bütçenin nasıl vakıflara ve akrabalara aktarıldığının ortaya konduğuna dikkat çeken CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, belediyeler de yapılan denetimlere ilişkin senin benim belediyem denilmeden Türkiye’deki tüm belediyelerin araştırılması gerektiğini söyledi. Daha önceden görevden alınan belediye başkanlarının dönemlerinin de soruşturulması gerektiğinin altını çizen Akar, bu başkanların dönemlerinde nelerle meşgul olduklarını tüm milletin bilmesi gerektiğini söyledi.

“HODRİ MEYDAN DİYORUM”
Beylükdüzü Belediyesi’nde 15 kişilik heyetin yapmış olduğu denetimlere ilişkin konuşan Akar, 2015 yılında AK Parti’den milletvekili sıralamasına girmiş birinin sadece 2014 yılından bu yana denetimler yapmasının trajikomik olduğunu söyledi. CHP olarak tüm belediyelerde şeffaf olduklarını belirten Akar, AK Parti sıralarına seslenerek “Hodri Meydan diyorum, hadi gelin İstanbul'u inceleyelim, hadi gelin Ankara'yı inceleyelim, var mısınız? Olmazsınız, birlikte olursanız yandaşlarınız, çocuklarınız, akrabalarınız çıkar” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükgöz, Hodri Meydan'ı kabul etti
Büyükgöz, Hodri Meydan'ı kabul etti
Tayfun şampiyonluk ATEŞ’ini yakacak
Tayfun şampiyonluk ATEŞ’ini yakacak