Aygün’den müjde, Farabi araştırma oldu!

Aygün’den müjde, Farabi araştırma oldu!

Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, 24 Haziran erken seçim kararının alındığı şu günlerde yoğun Ankara gündeminden Gebze bölgesine müjde gönderdi. Aygün, Farabi Devlet Hastanesi’nin Araştırma Hastanesi olduğunu duyurdu.

10 Mayıs 2018 - 15:20

AK Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, gazetelere önemli açıklamalarda bulundu. Yazılı beyanat veren Aygün, “Bölgenin ihtiyacı göz önüne alınarak Sağlık Bakanlığı tarafından Darıca Farabi Devlet Hastanesi ‘Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Eğitim Araştırma Hastanesi’ olması 8 Mayıs 2018 tarihi itibarıyla onaylanmış ve resmiyete girmiştir. Darıca Farabi Devlet Hastanemizin Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması ile fiziki ve tıbbi kapasitesi niteliğine uygun şekilde geliştirilecek, eğitim klinikleri açılacak ve bölge halkı akademik düzeyde daha nitelikli ve özellikli sağlık hizmeti alacaktır. Bu münasebetle başta ülkemize ve Kocaeli halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile resmi ziyaretler çerçevesince Özbekistan ve Güney Kore’ye giden Aygün, ziyaretlerin dönüşünde çalışmalarına hız verdi. AK Parti Genel Merkezi’nde İzmir 1 ve 2. Bölgeler, Adıyaman, Kilis, Ordu, Samsun ve Siirt illerinin komisyonunda milletvekili aday adayları ile mülakatlara devam eden Aygün, Kocaeli’deki enerji ve sağlık yatırımlarıyla da yakından ilgileniyor.

FARABİ HASTANESİ’NİN TEKNİK DONANIMI
Darıca Farabi Devlet Hastanesi 100 bin metrekare arsaya sahip olup, fiziki kapasite artımına uygunluğu ile dikkat çekiyor. 350 yataklı, günlük yaklaşık 5 bin poliklinik hastasının hizmet aldığı hastanede; 14’ü yeni doğan olmak üzere, toplam 57 yoğun bakım yatağı, 8 yataklı yanık ünitesi, 9 yataklı palyatif ünitesi, 32 yataklı fizik tedavi ünitesi, 22 oda ile hizmet veren fizik tedavi merkezi, taş kırma ünitesi ve modern doğum SDL ünitesi mevcuttur. Uzun süredir başarılı ve verimli çalışmalarıyla adından bahsettiren gebe eğitim sınıfları, aylık yaklaşık 350 normal doğum sayısı ve sezaryen oranı düşüklüğü ile ilgili teşekkür belgesine sahip olup, bebek dostu hastane, anne dostu hastane olma yolunda da çalışmalarını tamamlamak üzeredir. Sağlık çalışanları çocukları için kreş imkânı bulunan hastanede, fiziksel imkânları iyileştirilmiş sağlık kurulunda günlük 70 hastaya rapor verilmektedir. Hastane bünyesinde KETEM ve 112 acil sağlık istasyonu hizmetleri barındırmaktadır. Çocuk Servisi, Palyatif Bakım Servisi bekleme ve personel dinlenme  alanlarında konfor ve ihtiyaçlar ön planda düşünülerek revize edilmiştir. Çocukların korkularını yenmeleri amacıyla 15 yaş altı çocukların kan alma işlemleri çocuk kan alma alanında yapılmaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rusya'da uçak kaçırma girişimi
Rusya'da uçak kaçırma girişimi
Akşener'den
Akşener'den "ittifak" açıklaması