BAL Ligi’nde 10’uncu sezon hazırlığı

BAL Ligi'nde 10'uncu sezon hazırlığı

2010 yılından bu yana yarı profesyonel lig şeklinde uygulamaya konulan Bölgesel Amatör Lig'de 10’uncu sezon hazırlığı başladı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), lige son katılım tarihini 19 Temmuz olarak açıkladı. 10’uncu lig sezonu 160 takımla oynanacak.

20 Haziran 2019 - 14:47

Bölgesel Amatör Lig'de 2019-2020 sezonunda 160 takımın katılma hakkı bulunuyor. Bu takımlardan 84’ü BAL’da kalan, 67’si yerel amatör liglerden terfi eden ve 8’i TFF 3. Lig’den düşen, 1’i ise FIFA Disiplin Kurulu kararı ile TFF 3.Lig’den bir alt lige düşürülen takımlardan oluşuyor. 2019-20 sezonu Bölgesel Amatör Lig’e katılım genel esasları TFF tarafından açıklandı. Bu esaslar doğrultusunda lige katılma hakkı bulunan kulüplerin katılım belgelerini en geç 19 Temmuz Cuma gününe kadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı’na göndermeleri gerekiyor. Bölgesel Amatör Lig gruplandırma ve statüsü, lige katılacak takım sayısının kesin olarak belirlenmesi ve saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacak.

2019-2020 SEZONUNDA BÖLGESEL AMATÖR LİG'DE
MÜCADELE EDECEK TAKIMLAR

ZONGULDAK: Ereğli Belediyespor, Devrek Belediyespor
ANKARA: Çubukspor F.K.,  Keçiören Belediyesi Bağlumspor, Yeni Haymanaspor,  Ankara Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ)
ADANA: Adana Kiremithanespor , Ceyhanspor, Pozantı Gençlikspor
ADIYAMAN:  Adıyaman 1957,  Kahta 1978
AFYON: Sandıklıspor, Bolvadin Belediyespor
AĞRI: Patnos 04
AKSARAY: Eşmekaya Belediye Gençlikspor
AMASYA: Merzifonspor
ANTALYA : Manavgat Belediyespo, Kestel Belediyespor, Kepez Belediyespor
ARDAHAN: Hoçvanspor
ARTVİN: Arhavispor
AYDIN: Sökespor, Karpuzlu Belediyespor, Yıldızspor
BALIKESİR: Ayvalıkgücü Belediyespor, Gönen Belediyespor, Bigadiç Belediyespor
BARTIN: Bartınspor
BATMAN: 1955 Batman Belediyespor
BAYBURT: Bayburt Belediyespor
BİLECİK: Bozüyük Vitraspor
BİNGÖL: 12 Bingölspor
BİTLİS: Bitlis Özgüzelderespor
BOLU: Göynük Belediyespor
BURDUR: Bucak Belediye Oğuzhanspor, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gençlikspor
BURSA: Yıldırım Belediyespor, Zaferspor, Gülbahçespor, Yenişehir Belediyespor
ÇANAKKALE: Bigaspor, Bozcaadaspor
ÇANKIRI: 1074 Çankırıspor
ÇORUM: Osmancık Belediyespor
DENİZLİ: Kale Belediyespor, Denizli Sarayköyspor, ÇAL Belediyespor
DİYARBAKIR: Bağlar Belediyespor, Bismil 21 Sportif
DÜZCE: Çilimli Belediyespor, Beyköy Belediyespor
EDİRNE: Edirnespor, Uzunköprüspor
ELAZIĞ: Fırat Üniversitesi, Sürsürüspor
ERZİNCAN:Ulalar Belediyesi G.S.
ERZURUM: Yakutiyespor
ESKİŞEHİR: Anadolu  Üniversitesi, Eskişehir Yunusemrespor
GAZİANTEP: Gaziantepspor, Ankas İstiklalspor, Nizipspor
GİRESUN: Görelespor, 1926 Bulancakspor
GÜMÜŞHANE: Torul Belediye G.S.
HAKKARİ: Yüksekova Belediyespor
HATAY: İskenderun Belediye G.S., Reyhanlı Belediyespor,
IĞDIR: Esspor
ISPARTA: Davrazspor
İSTANBU: Bağcılar S.K, Alibeyköyspor, Maltepespor, Yeşilköyspor, Sultangazispor, Beşyüzevlerspor, Çengelköy F.Y., Vefaspor, Küçükyalı Yelkenspor, Beyoğlu Yeniçarşıspor, Ortaköy, Atlasspor, Arnavutköy Belediye G.S., İstanbul Sahilspor
İZMİR: Bucaspor, Bergama Belediyespor, Çiğli Belediyespor, Aliağa Futbol, İzmirspor, Bornova Yeşilovaspor, Torbalıspor
KAHRAMANMARAŞ: 1920 Maraşspor, Elbistan Belediyespor
KARABÜK: Yaylacık G.S.
KARAMAN: Karaman Belediyespor
KARS: Kars 36
KASTAMONU: Kastamonu Özel İdare Köy Hizmetlerispor
Kahramanmaraş: 1920 Maraşspor, Elbistan Belediyespor
KAYSERİ: Talasgücü Belediyespor, Yahyalıspor
KIRIKKALE: Büyük Anadoluspor
KIRKLARELİ: Vizespor, Lüleburgazspor
KIRŞEHİR: Mucur Yabanlıspor
KİLİS: Kilis Belediyespor
KOCAELİ: Gebzespor, Körfez S.K, Başiskele Doğantepespor, Çayırovaspor, Karamürselspor, İlimtepe F.K.
KONYA: Akşehirspor, Sarayönü Belediyespor, Konya Ereğlispor
KÜTAHYA: TKİ Tavşanlı Linyitspor, Kütahyaspor, Tavşanlı Moymulspor
MALATYA: Pütürge Belediyespor, Malatya İdmanyurdu
MANİSA: Salihli Belediyespor, Yunus Emre Belediyespor, Manisa Sanayispor
MARDİN: Mardin BŞB
MERSİN: İçelspor, Mersin BŞB Su ve Kanalizasyon İdaresispor, İdmanyurdu 1925
MUĞLA: Yatağanspor, Ortaca Belediyespor
MUŞ: Menderesspor
NEVŞEHİR: Kapadokya Göremespor
NİĞDE: Bor Belediyespor
ORDU: Ünye 1957, Altınordu Belediyespor
OSMANİYE: Tüysüzspor
RİZE: Çayelispor, Salarhaspor
SAKARYA: Hendekspor, Arifiye Kalaycıoğluspor, Pamukova 1968
SAMSUN: Çarşambaspor, Atakum Belediyespor, Ladik Belediyespor
SİİRT: İl Özel İdaresispor
SİNOP: Boyabat 1868
SİVAS: Cumhuriyet Üniversitesi G.S.K
ŞANLIURFA: Şanlıurfa BŞB, Siverek Belediyespor
ŞIRNAK: Cizre Serhatspor
TEKİRDAĞ : Tekirdağspor, Çerkezköy 1911 Doğanspor
TOKAT: Niksar Belediyespor
TRABZON: 1461 Trabzon, Haçkaspor, Tonya Doğanspor, Devlet Su İşleri Karadenizspor
TUNCELİ: Dersimspor
UŞAK: Bölmespor
VAN: Yolspor
YALOVA: Kadıköyspor, Yalovaspor,
YOZGAT: Sorgun Belediyespor

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beyaz Kalpler’de fitness eğitmenleri yetişecek
Beyaz Kalpler’de fitness eğitmenleri yetişecek
Şekerpınar'da feci kaza: 3 yaralı
Şekerpınar'da feci kaza: 3 yaralı