Balyanoz koyu törenle açıldı

Balyanoz koyu törenle açıldı

Darıca Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Bayramoğlu Balyanoz Koyu yapılan törenle hizmete açıldı.

17 Mart 2019 - 11:37

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Cumhur İttifakı AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların katıldığı açılış programı Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Mehteran Takımının müzik ziyafetiyle devam eden programda vatandaşlara Darıca Belediyesi tarafından balık ekmek ikram edildi. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, yaptığı selamlama konuşmasına Yeni Zelanda’da yapılan ve 49 Müslümanın şehit olduğu terör saldırısını kınayarak başlarken, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

“DARICALILAR İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM”
Karabacak konuşmasında, “Bugün burada yapımını tamamladığımız Bayramoğlu Balyanoz Koyu Sahillerimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Göreve geldiğimizde 16 KM’lik sahil bandının sadece belirli bir bölümünü kullanabilen Darıcalı vatandaşlarımıza sırasıyla Dudayev Sahili, Bayramoğlu Halk Plajı ve son olarak da açılışını gerçekleştirdiğimiz Balyanoz Koyu sahillerini kullanıma açtık. Sahillerimizi halkımızla buluşturmaya devam ediyoruz, bu projemizle bölgeye yeni bir yaşam alanı daha kazandırmış oluyoruz. Özellikle Bayramoğlu, Piri Reis ve Emek Mahallelerimizde ikamet eden vatandaşlarımıza yürüme mesafesinde olacak Balyanoz Koyu Projesi, ilçemizdeki sahillerimizi halkımıza kazandırma adına önemli bir adım” dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİLER
Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ise yaptığı selamlama konuşmasında Yeni Zelanda’da yapılan ve 49 kişinin şehit olduğu terör saldırılarını sert bir şekilde kınayarak teröristlerin ve  terör destekçilerinin hedeflerine ulaşamayacağına vurgu yaptı. Yılmaz, “Bizler her zamankinden daha dik duracağız, bir olacağız birlik olacağız, çalışmaya devam edeceğiz. Ben 15 yıldır Darıca’da her alanda başarılı çalışmalara imza atan Şükrü Başkanımıza teşekkür ediyorum, yeni dönemde de Muzaffer Bıyık kardeşimizle birlikte tevazu, samimiyet ve gayretle çalışmaya devam edeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak’ta yaptığı kısa selamlama konuşmasında son 15 yılda Kocaeli’nin her köşesinde yeşil alanların arttığını ve vatandaşların ailece kullanabileceği bu tür yerlerin sayısının artmasından mutluluk duyduklarını ifade ederek bu güzel alanın halka açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

“YAPMAMIZ GEREKEN NE VARSA YAPACAĞIZ”
Açılışta kısa bir selamlama konuşması yapan Cumhur İttifakı AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık ise konuşmasında Balyanoz Koyu’nun Darıca’nın en güzel yerlerinden birisi olduğunu ifade ederek, “Allah nasip ederse bizlerde göreve gelince bu alandaki sosyal tesisleri tamamlayıp devamında bu alanın ikinci kısmını tamamlayarak halkımıza açacağız. Bayramoğlu Darıca’nın önemli bir markasıdır. Bu markayı yüceltmeye talibiz, inşallah hep birlikte Bayramoğu ile alakalı yapmamız gereken ne varsa yapıp, marka değerini artıracağız. Allah nasip ederse 1 Nisan’dan sonra göreve gelir gelmez çalışmalara başlayacağız, Şükrü Başkana ilçemize kazandırdığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, açılışımıza katılan tüm halkımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metabolizmayı yavaşlatan 5 hata!
Metabolizmayı yavaşlatan 5 hata!
Sıcak havalarda varislere iyi gelecek öneriler
Sıcak havalarda varislere iyi gelecek öneriler