Başkanlar spor yatırımlarını anlattı

Başkanlar spor yatırımlarını anlattı

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı Amatör Spor Kulüpleri Çalıştayı devam ediyor. Çalıştayın 3. Gününde yapılan toplantıda ilçe belediye başkanları kürsüye çıkarak söz aldılar. Belediye başkanları yönettikleri ilçelerdeki spor yatırımlarını katılımcılara anlattılar.

10 Ekim 2017 - 13:16

YOĞUN KATILIM

Toplantıya KASKF Başkanı Murat Aydın’ın yanı sıra İzmit Belediye Başkanı Nevzat, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, amatör spor kulüplerinin başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve muhtarlar katılım gösterdi.  Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak yaptığı konuşmada, “Kocaeli’ndeki sporu şekillendiren bütün spor dostlarını toplayan bir organizasyon. Biz sporun bir sistem sorunu içerisinde debelenip durduğunu görüyoruz. Türk sporunun gelişimine katkı sunacak çalışmaları acilen şekillendirmemiz lazım. Bizim çok genç nüfusumuz var. Herkes için spor yapma alışkanlığını geliştirerek bir çalışma yapmalıyız. Amatör sporcu amatör ruhla mücadele eder diyorlar. Arkadaşlar öyle bir ruh yok.  Artık böyle bir dünya yok. İnsanlar paralarını da almalı. Bizler amatör spor kulüplerimizi desteklemeliyiz. Ama sadece bu işler parayla olmuyor. Kocaelispor Kocaeli’nin bir markasıdır. Kocaelispor çok sıkıntılı günler yaşıyor. Kocaelispor’u kalkındıralım.  Her ilde en az 10-15 tane futbol sayısı olmalı ve yabancı futbolcu sayısı kısıtlanmalı” dedi.

“SONUÇ BİLDİRGESİ OLUŞTURULMALI”

“Ben eski bir uzun mesafe koşucusuyum” diyen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “ Belediye atletizm takımımızdaki çocukları Ağrı’ya gönderdik. Orada çalıştılar. Ve takımımız 3 yıldır Avrupa şampiyonu oluyor. Salon sporlarına da destek veriyoruz. Biz elimizden gelen desteği vermeye devam ediyoruz. Bizim göreve geldiğimizden beri iki Balkan Kros Şampiyonasına ev sahipliği yaptık.  Biz bir taraftan sporcu yetiştirir, bir taraftan da spor organizasyonu yapmaya başlarsak olimpiyatları alabiliriz. Prensipli olmamız lazım. Bir sonraki toplantımızda bir sonuç bildirgesi oluşturulmalı ve kamuoyuna duyurulmalı” ifadeleriyle sonlandırdı.

“GÜZEL İŞLER YAPILMAKTADIR”

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın ardından söz alan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Çalıştayın sürdürülebilir olmalı çok önemli. Spor adına ilimizde gerçekten güzel işler yapılmaktadır. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza amatör spora verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Göreve geldiğimizden beri her dalda 14 ayrı branşta amatör spora destek vermekteyiz. Kıt imkânlarla güzel başarılar elde ettik. 3 spor sahası kazandırdık ilçemize. Son iki yıldır futbolda ve uzak doğu sporlarımızda gençlerimiz uluslar ve uluslarası anlamda büyük başarılar elde ediyoruz. Bizler belediye olarak bu gençlerimize malzeme yardımı yapıyoruz. İlçemizde bine yakın bayanımız spor yapıyor. Bu sayı her geçen gün artmaktadır” dedi.

“UFACIK MESELELERİ BÜYÜTÜYORUZ”

Başkan Toltar’ın ardından konuşan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, “Biz  Türkler gerçekten zor insanlarız. Birşeyleri öncelikle olumsuzlukları görmeyi şiar edinmişiz. O kadar güzel yerlere geliyoruz sonra ufacık meseleri büyütüyoruz. Bunun kimseye faydası yok. Paranın olmadığı yerde yol yürüyemezsiniz. Biz zengin olmazsak bu işler olur mu? Bizim buralarda bir yol haritası çıkarmamız lazım. Konuşulacak çok şey var ama Türkiye güçlü olmadıkça istediğimiz verimi almamız mümkün değil. Önce biz bir ve beraber olacağız. Türkiye güçlü olmak zorunda” şeklinde konuştu.

BAŞKAN AYDIN SİTEM ETTİ

KASKF Başkanı Murat Aydın, “Bizler hep bir çekişme içerisindeyiz. Bugün neden burada olduğumuzu herkes kendine sorsun. Biz kulüp yöneticileri olarak çok sıkılıyoruz nedense. Bize sabredeceğiniz vakit 2 saat. Bu konuşmaları dinlemek bize zul geliyor. Hani biz büyük bir aileydik ? Kusura bakmayın arkadaşlar kimse kimseye kızmayacak. Kim konuşursa burada dinleyeceğiz. Burada bir emek var. Bir mücadele var. Biz bu emeğin karşılığını vereceğiz ki karşılığını belediye başkanlarımızdan talep edebilelim. Biz maalesef sabredemiyoruz. 24 saat içerisinde 3 saatininiz bu toplantıya ayıracaksınız çok mu? Çok değil arkadaşlar. Ben salona girip çıkan, dışarıda sohbet eden arkadaşları görünce üzüldüm arkadaşlar. Bu arkadaşları burada tutamıyorsam hata benimdir. Biz bundan sonraki süreçte almamız gerekli önlemleri alırız. Bu şekilde bir konuşma yaptığım için kusura bakmayın. Bu toplantıya herkes saygı duymak zorunda” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dişeti hastalıklarınızın sebebi stres olabilir!
Dişeti hastalıklarınızın sebebi stres olabilir!
Depresyona giren kadınlar, alzheimer riski taşıyor
Depresyona giren kadınlar, alzheimer riski taşıyor