Başsavcılıktan yangın açıklaması!

Başsavcılıktan yangın açıklaması!

Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı, dün sabah saatlerinde Çayırova'da meydana gelen yangın felaketine ilişkin bir basın açıklaması yayımladı. Başsavcılıktan yapılan bildiriye göre yangında 4 işçi yaşamını yitirdi.

07 Haziran 2019 - 09:15 - Güncelleme: 07 Haziran 2019 - 09:23

Dün Çayırova'da yaşanan yangın felaketi herkesi derinden üzmüştü. Alevler kontrol altına alındıktan sonra başlatılan arama kurtarma çalışmalarıyla da yaşanan felaketin acı tablosu ortaya çıktı. Konuya ilişkin açıklama yapan Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı yaşanan olayda 4 kişinin yaşamını yitirdiğini dile getirirken, 2 Cumhuriyet Savcısı'nın konuyu araştırmak üzere görevlendirildiğini duyurdu. Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

4 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
"06/06/2019 günü saat 10:00 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi İsmet İnönü Caddesi No:15 sayılı adreste bulunan Akpınar Tekstil isimli iş yerinde yangın çıktığı, içeride bayram mesaisi nedeniyle yaklaşık 30 kişi olduğu, yangının başladığı andan itibaren çalışanların dışarı çıktıkları, çıkan yangından dolayı içeride kalmış olduğu düşünülen şahısların kurtarma çalışmaları ve yangını soğutma işlemi devam etmekte olup, yangında ölen şahıs sayısının 4 olduğu ve yanmış şekilde oldukları anlaşılmıştır. Bu kapsamda soruşturma başlatıldığı ve olayın soruşturulması için 2 Cumhuriyet Savcısının görevlendirildiği, maddi gerçeğin tüm yönleriyle aydınlatılması için olay yerinde araştırma ve inceleme devam etmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu bilgilendirilecektir. Tüm basın/yayın kuruluşları ve kamuoyuna duyurulur."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükgöz, Hodri Meydan'ı kabul etti
Büyükgöz, Hodri Meydan'ı kabul etti
Tayfun şampiyonluk ATEŞ’ini yakacak
Tayfun şampiyonluk ATEŞ’ini yakacak