Bilinçli avcılık için bir araya geldiler

Bilinçli avcılık için bir araya geldiler

Darıca Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü dün gerçekleştirdiği resmi açılış töreniyle faaliyete tam anlamıyla başladı. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çiçek ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yasin Özbek dernek hakkında gazetemize bilgi aktardı.

03 Aralık 2018 - 14:58

Darıca’da eksik gördükleri alanda bir kulüp kurduklarını ve bu sayede uyum içerisinde insanları bilinçli av konusunda ve doğa hakkında bilgilendirmek felsefesini benimsediklerini belirten Mehmet Çiçek, Darıca’ya tam donanımlı olimpik bir atış poligonu kazandırmak hedeflerinin de olduğunu açıklarken, bir köpek barınağı da kurmak amacında olduklarını vurguladı. Gençleri olimpik bir spor olan atıcılıkla tanıştırarak milli sporcuların Darıca’da çıkmasının da felsefeleri arasında yer aldığını dile getiren Çiçek ve Özbek, 50’den fazla üyeleri olduğunu bununla beraber derneklerine üye olmak isteyen insanların adli sicil kaydı olmaması gerektiğini aktardı. Ayrıca Çiçek dernek üyelerinin devlet tarafından lisanslı avcı belgesi mecburiyeti olduğunu da bildirdi. İşte Çiçek’in kulüp hakkında söyledikleri şu şekilde;

YABAN HAYVANLARINA YEM DESTEĞİ
“Faaliyet alanlarımız avcılık ve atıcılığın yanı sıra, doğa sporlarıyla beraber, doğada kalmış yaban hayvanlarına yem desteği ve takviyesi de yapabilmek. Bunu yaparken birlik ve beraberlik içinde uyum sağlamak istiyoruz. Her sene geleneksel hale getirmek istediğimiz av köpeği ve atıcılık yarışmalarımız da var. Onlarla alakalı bir çaba içeresindeyiz.

MİLLİ SPORCULAR HEDEFLİYORUZ
Kocaeli’nin büyük bir eksiği olan atış poligonu projesini de yürüterek Darıca’ya kazandırmak istiyoruz. Belediyemizin desteğiyle olimpik bir tesis çalışmamız devam etmekte. Aynı zamanda bu yapmak istediğimiz tesis içine köpek barınağı da oluşturmak amacındayız. Gençlerimize burada verdiğimiz eğitimle ata sporu hakkında bilinçlendirip, milli sporcular kazandırmak hedefindeyiz.

VATANDAŞLARI BİLİNÇLENDİRECEĞİZ
Atıcılık ve avcılıkla alakalı kurslar açarak, vatandaşlarımızı bu konularda bilinçlendireceğiz. Özellikle balıkçılık konusunda denetlemeler yapacağız. Sahilde boyu çok küçük olan balıkları vatandaşlar tutup kovalara koyuyorlar. Zıpkınla denize dalan insanlar küçücük balıkları avlıyorlar. Bunların da denetçisi olacağız. Halkla tartışmak zorunda kalsak da doğa ve doğayı geliştirmek için elimizden geleni yapacağız.

DOĞAYA KATKI SUNACAĞIZ
Mesela Kocaeli’nde keklik popülasyonu yok. Orman Bakanlığı’yla işbirliği içinde olup kekliğin de burada yetişmesini sağlayacağız. 2 ay önce derneğimizi kurduk ve Eskişehir’e seyahat düzenledik. Bu tarz gezilerimizi sık sık düzenlemeyi düşünüyoruz. Bir insanın avcılık yapabilmesi için Türkiye’nin en dürüst insanı olabilmesi gerekiyor. Adli sicili olmaması ve vergi borcunun bulunmaması gerek."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O yangının altından PKK çıktı!
O yangının altından PKK çıktı!
 “Haziran ayında ciddi bir gerileme yaşadık”
“Haziran ayında ciddi bir gerileme yaşadık”