Bir şehir öğretmenini uğurladı

Bir şehir öğretmenini uğurladı

Gebze’de görevli olduğu okulda öğrencisi tarafından uğradığı saldırı sonrasında şehit düşen Öğretmen Necmeddin Kuyucu’yu son yolculuğuna on binlerce insan uğurladı.

03 Nisan 2019 - 17:17 - Güncelleme: 03 Nisan 2019 - 18:24

Tüm Türkiye kamuoyunu derinden sarsan olayda şehit düşen Öğretmen Necmeddin Kuyucu için yüzbinlerce kişi bir araya geldi. İlk olarak tüm eğitim sendikalarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve on binlerce vatandaş Eşref Bitlis Parkı’nda buluşarak, ‘Eğitimciye Şiddete Hayır’ yazılı pankartlarla okula kadar yürüdüler. Gebze Şehit Öğretmen Necmeddin Kuyucu Anadolu Lisesi’nin önünde sırasıyla konuşma gerçekleştiren sendika temsilcileri yaşanan bu olayların son bulması için yetkili mercilerin gerekli adımları atmaları gerektiğini aktardılar. Necmeddin Kuyucu, adının verildiği okulda düzenlenen törenle toprağa defnedilmek üzere memleketi Ahlatlı Köyü’ne uğurlandı. Düzenlenen törene Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra geniş bir protokol katılımı vardı. Törende ilk olarak söz alan Bakan Yardımcısı Safran bir konuşma gerçekleştirdi. Safran açıklamalarında şu ifadeleri kullandı;

Şehidimizin adı görevini yürüttüğü okulda yaşatılacak.

BİZİM GÖNLÜMÜZDE HER ZAMAN YAŞAYACAK
“Hiç ummadığımız, şu yuvalarda olmasını hiç arzu etmediğimiz elim bir olayla karşı karşıyayız. Hüznümüzü anlatmanın bir yolu yok. Anlatamadığımız, sıkıntı çektiğimiz eksik bıraktığımız yerler var. Bu tür olayları önlemek, sadece bu tür kurumların ve öğretmenlerin görevi değil. Anne babalar, çocuklarınıza şefkat ve merhametle yaklaşın. Eğer siz bunları veremezseniz okulların bunun üzerine katabileceği çok bir şey beklemeyin. Biz öğretmenler olarak, o yavruları teslim aldığımızda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Cenab-ı Allah hocamızın makamını Cennet eyleyecektir. Necmeddin kardeşimizden Allah razı olsun. Bizim gönlümüzde ve bağrımızda her zaman yaşayacaktır.”

Eğitim sendikalarının temsilcileri, Kuyucu için bir oldu ve ortak mesajlar verdiler.

ÖĞRETMENİMİZİN ADINI YAŞATMAK GÖREVİMİZ
Safran’ın akabinde konuşma gerçekleştiren Aksoy ise şunları dile getirdi; “Bu okulumuzda görev yaparken uğradığı saldırıyla hayatını kaybeden öğretmenimizi son yolculuğuna uğurlamaktayız. Türkiye’nin her tarafından gelerek bu acıyı paylaşan konuklarımıza teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimiz kendilerine emanet edilen çocukları yetiştirmek için özveriyle çalışan arkadaşlarımızdır. Bugün burada görev şehidimiz oldu. Hiçbir gerekçeyle toplumun bu saldırıyı kabul etme şansımız olamaz. Sadece okullarımızdan, öğretmenlerimizden bu konuların düzeltilmesini bekleyemeyiz. Öğretmenimizin adını yaşatmak görevimiz. Bu okula öğretmenimizin adını verdik. Okulumuzun önceki adı olan Atatürk Anadolu Lisesi ismini de yeni adliye sarayının yakınlarına yapılacak olan Anadolu Teknik Lisesi’ne vereceğiz.

 


Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Şehidimizin adını yaşatmak bizim görevimizdir” dedi.

CENAZE NAMAZI OKULDA KILINDI
Okul içerisinde büyük bir kalabalıkla kılınan cenaze namazının ardından, şehit öğretmenimizin cenazesi tekbirlerle taşındı ve defnedileceği Gebze Ahlatlı Köyü’ne doğru son yolculuğu için uğurlandı. Öğretmenimizin çalışma arkadaşları, öğrencileri ve vatandaşlar gözyaşlarını tutamazken, tüm Türkiye bu elim olayın acısını yüreğinde hissetti. Gebze Yenigün Gazetesi olarak, Şehit Öğretmenimiz Necmeddin Kuyucu’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesine de sabırlar dileriz.

Kuyucu’nun cenaze namazı adının verildiği okulda kılındı.

Kuyucu ailesi, şehidimizin tabutu başında gözyaşlarına boğuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İyi Parti'den, Kadın Hakları Günü'ne özel ziyaretler
İyi Parti'den, Kadın Hakları Günü'ne özel ziyaretler
Gebze'deki aile hekimleri eğitimden geçiyor
Gebze'deki aile hekimleri eğitimden geçiyor