Bıyık, “Şeffaf belediyecilik anlayışı güdeceğiz”

Bıyık, “Şeffaf belediyecilik anlayışı güdeceğiz”

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, bölge gazetecileriyle sahur programında bir araya geldi. Bıyık burada önemli açıklamalarda bulundu.

26 Mayıs 2019 - 13:26

Muzaffer Bıyık, yerel ve ulusal basın mensuplarıyla düzenlediği sahur yemeğinde bir araya geldi. Darıca Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ev sahipliği yaparken, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay, Belediye Başkan Yardımcıları Abdüllatif Özkan, Cüneyt Şentürk ve çok sayıda gazeteci katıldı. Gerçekleşen programda önemli açıklamalarda bulunan Bıyık şunları dile getirdi; “Taraflı, tarafsız şeffaf bir belediyecilik anlayışı yapacağız dedik. İlk icraat olarak meclis toplantımızı canlı yayınladık. Biz Darıca Belediyesi'nin meclis toplantısında neler olduğunu vatandaşımız görsün istiyoruz. Hatta bir adım daha ileriye gittik. İhaleleri de canlı yayınlayacağız. Herkesin gözünün önünde şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile milletimizin oyuna talip olmuştuk. Gizlimiz, saklımız yok.”

SÖZ VERDİĞİMİZ HİZMETLERİ YAPACAĞIZ
Açıklamalarına tasarruf tedbirleriyle devam eden Bıyık, “Biz ismimiz bir yerlerde yazsın istemiyoruz. Darıca Belediyesi'nin sosyal tesislerinin hiçbir yerinde Muzaffer Bıyık ismi yazmayacak. Ben hiçbir zaman şov peşinde olmayacağım. Bizim öyle bir derdimiz yok. Şehirler ve kültürler kaynaşmasının benden önce ihalesi yapılmış, ben yapılmış bir ihaleyi iptal ettim. Her yönden tasarruf tedbirleri almaya çalışıyoruz. Bu da onlardan bir tanesi. Gerekirse yatırım anlamında bir yılımızı feda edeceğiz ama önümüzdeki dört yılı kurtaracağız. Bu bir yıl bizim için tasarruf yılı ama önümüzdeki dört yılda beyannamemizde vatandaşımıza söz verdiğimiz hizmetlerimizi yapacağız” açıklamasında bulundu.

ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR
Seçim sürecinde vatandaşlara taahhüt ettikleri hizmetleri hayata geçirmeye başladıklarını ifade eden Bıyık, “Beyannamemizde söz verdiğimiz işler için çalışmaya başladık. Dini tesislerin temizlenmesi ve bakımı ile ilgili bir ekip kurarak ivedi bir şekilde çalışmalarımızı yapıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği yaparak okul bahçelerinin temizlenmesi ve bakımını biz yapacağız. Bununla ilgili bir çalışmada başlattık. Büyükşehir belediyemizin destekleriyle Fen İşleri'nde yol bakım ve onarım çalışmalarımız sürüyor. Cenaze hizmetleri noktasında çalışmalarımız iyi gidiyor. Büyükşehir Belediyemiz zaten hizmetleri veriyor ama cenaze yakınlarının memlekete gitmesi noktasında da araç tahsisini belirli kriterlerde biz üstleniyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gebzeli Oğuzhan İstanbulspor’da
Gebzeli Oğuzhan İstanbulspor’da
TÜBİTAK'ta yapay zeka enstitüsü kurulacak
TÜBİTAK'ta yapay zeka enstitüsü kurulacak