Bu besinler ömrü kısaltıyor!

Bu besinler ömrü kısaltıyor!

Yedikçe ömrü kısaltan gündelik yiyecekler sağlığımızdan olmamıza neden oluyor. İşte Neredeyse her gün tükettiğimiz o yiyeceklerin listesi.

13 Haziran 2019 - 09:57

Tatlandırıcılı asitli gıdaların sadece kalori oranlarının yüksek olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu gıdalar içerisinde hormonlarınızı etkileyen koruyucu gıdalar bulundurmaktadır. Bu içecekler yerine ev yapımı taze sıkılmış meyve sularını tercih etmelisiniz.

İŞLENMİŞ ETLER
Her çeşit işlenmiş etler, nitrat, sodyum ve kimyasal kattı maddeleriyle doludur. Bu maddeler onların uzun süre dayanıklı kalmasını sağlar. Bu yiyecekler uzun süre dayanırken bir yandan da sağlığınızı elinizden alırlar. Çocuklarda öğrenme güçlüğü, davranış problemleri, diyabet, kalp hastalığı ve kansere neden olabilirler.

CİPSLER
Yüksek ısıda, kızgın yağda pişirilmiş bu ürünler içerisinde akrilamid maddesi barındırır. Bol yağ içermesinin yanı sıra meme kanseri, prostat ve kolon kanserine neden olmaktadır. Aynı zamanda içerisinde bolca koruyucu madde barındırmaktadır.

ALKOL
Uzmanlar, içki içmenin tehlikeli olduğu konusunda hemfikirler. Aşırı tüketimi susuz kalmaya, kilo almaya, cilt problemlerine, depresyona ve karaciğer hasarına neden olabilir.

 

FAST FOOD
Vaktim yok bugünde dışardan yemek söyleyelim diyenlerdenseniz büyük ihtimalle sizde fast food tüketiyorsunuz. Pratik olup zamandan kazanayım derken sağlığınızdan olmayın. Bu gıdalar içerisinde trans yağ, bolca tuz, koruyucu madde boya ve diğer kimyasalları içerir. Fast food tüketimi kalp damar hastalıklarına, duygu durum bozukluklarına, metabolik bozukluklara ve kansere neden olabilir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Afyonkarahisar'dan Çayırova'ya acı haber
Afyonkarahisar'dan Çayırova'ya acı haber
Derbi aşkına kazanırsın Darıca
Derbi aşkına kazanırsın Darıca