Bu haber Gebze’yi üzecek, Haluk Görgün bırakıyor!

Bu haber Gebze'yi üzecek, Haluk Görgün bırakıyor!

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, dönemini tamamlayamadan görevinden ayrılıyor. Görgün bugün Aselsan Genel Müdürlüğü’ne atanmıştı.

17 Nisan 2018 - 23:58 - Güncelleme: 18 Nisan 2018 - 00:00

2014 yılının sonunda GYTE’nin Gebze Teknik Üniversitesi’ne dönüşmesiyle GTÜ rektörü olan Haluk Görgün’ün yakın zamanda görevini devredeceği öğrenildi. Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri olan Aselsan’ın başına getirilen Görgün’ün, rektörlükten istifa edeceği iddia edildi. Gazeteci Uğur Saray’ın ortaya attığı bu iddia Gebze’de ve bölgede büyük yankı uyandırdı. İddiasını Ankara’daki kaynaklarına dayandıran Saray, “Haluk hocamız Nisan ayı bitmeden görevinden ayrılacak, Gebze için kötü ama Türkiye için iyi bir haber. Bu habere üzülelim mi sevinelim mi bilemedik, çünkü Haluk Görgün rektörümüz GTÜ’yü gerek ulusalda gerekse uluslararası arenada bir marka haline getirmişti” dedi. Öte yandan Görgün, içinde bulunduğumuz bu yılsonunda görevindeki ilk dönemini tamamlayacaktı.

GTÜ İLE HEP İLKLERİ YAŞADI
Haluk Görgün, 2014’de görevine başladıktan sonra çok sayıda ilkler yaşadı. Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı’na seçilmesinin akabinde ilk onay verdiği üniversite Gebze Teknik Üniversitesi oldu. Yine Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk ziyaret ettiği üniversite de GTÜ idi. Dahası Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı makamında kabul ettiği ilk resmi konuğu da Haluk Görgün olmuştu.

GEBZE’Yİ DÜNYAYA TANITTI!
GTÜ rektörlüğüne başladığı andan itibaren Gebze ile bütünleşen bir politika izleyen, bölgeyi dünyaya tanıtan Haluk Görgün arkasında takdir edilen kariyer bırakıyor. Sanayinin başkenti Gebze’de, siyasetin, bürokrasinin, yerel yönetimlerin ve iş dünyasının tam desteğini alarak çalışmalar yapan Görgün çok güzel işlere imza attı. Görgün en son geçtiğimiz hafta Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla Türkiye’de bir üniversite tarafından ilk defa yapılan zirveye ev sahipliği yaptı.

GTÜ’YÜ ADETA ŞAHA KALDIRDI
Görgün rektörlük sürecinde Gebze Teknik Üniversitesi’nde önemli başarılar elde etti. Türkiye’nin on araştırma üniversitesi arasında yer alan GTÜ’yü adeta şaha kaldıran Görgün kurumunu eğitim alanında otorite kabul edilen Times Higher Education’da dünyanın en iyi 600.lüğe, ülkemizdeki tüm üniversiteler arasında girişimcilikte Sabancı ve ODTÜ’nün ardından 3.lüğe taşıdı. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rusya'da uçak kaçırma girişimi
Rusya'da uçak kaçırma girişimi
Akşener'den
Akşener'den "ittifak" açıklaması