Büyükakın, "Darıca ve Eskihisar’ı bağlayacağız"

Büyükakın, "Darıca ve Eskihisar'ı bağlayacağız"

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını tamamladığı Darıca Millet Bahçesi’nin birinci etabı olan Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı’nın açılışı gerçekleştirilerek halkın kullanımına sunuldu. Burada konuşan Doç. Dr. Büyükakın, yılsonuna kadar Darıca ve Eskihisar’ı birbirine bağlayacaklarını aktardı.

15 Temmuz 2019 - 15:43 - Güncelleme: 15 Temmuz 2019 - 15:55

Darıca’da bölgenin yeni cazibe merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmalar sonunda Darıca’ya kazandırdığı Darıca Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu 1. Etabı,  sosyal donatıları, bisiklet yolları, yeşil alanları ve plajlarıyla vatandaşların hizmetine açıldı. Gerçekleşen açılış programına Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Av. Ufuk Acay, MHP Darıca İlçe Başkanı Adem Emre Aygün, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, STK temsilcileri birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından selamlama konuşma yapan Bıyık, “3. Yıldönümü münasebetiyle 15 Temmuz’da aramızdan ayrılan başta Edip Zengin olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Bugün içinde bulunduğumuz alanın halka arza edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum 960 dönümlük alanın ilk etabını açıyoruz. Darıcamızın geleceği ile alakalı en önemli projelerimizden biri. Görev süremiz boyunca bu alanın tamamını halkımızın kullanımına açacağımızı beyan ediyorum” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Bıyık’ın ardından söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaparak “Kıymetli şehidimiz Edip Zengin’i ve 15 Temmuz gecesi şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimize de minnetlerimi sunuyorum. Bu millet içerdeki ve dışardaki hainlere bu vatanı çiğnetmeyecektir” dedi. Büyükakın akabinde açılışı yapılan alan hakkında konuştu; “Burası yaklaşık bin dönümlük bir alan. Bu parkın hayata geçmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Burası muhteşem bir alan, sadece birinci etabın tanıtımını yapıyoruz. Çocuklarımız için çalışmaya devam ediyoruz, yaptığımız her şey geleceğimiz için. İnşallah onların yüzleri hep gülsün, biz onlar için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

SAHİL BANDINDA DENİZE GİRİLEBİLECEK
Burada çok güzel bisiklet yolları ve yürüyüş yolları mevcut. Bu parkta ne çocuklarımız ne de engelli kardeşlerimiz unutuldu. Tamamlanacak eksiklikler var. İki tane plaj alanları var ama denize girmek tehlikelidir yazıyor. Orada bir cankurtaran ekibi yok. Bunun için de gerekli talimatı verdim. Sahil bandında da duba sistemiyle kontrol edilmesinin ardından yasak kalkacak ve denize girmeye elverişli olacak. Burayı Eskihisar’la birleştirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz ve Eskihisar’la Darıca sahili yılsonunda birleştireceğiz. Parkımıza adını veren Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu’nu da rahmet ve minnetle anıyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu topraklar için yaşamını yitirmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” Konuşmaların ardından çekilen hatıra fotoğraflarıyla program sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dilovası'nda delege işlemi tamam
Dilovası'nda delege işlemi tamam
AK Parti Çayırova delegelerini seçti
AK Parti Çayırova delegelerini seçti