Reklam
Büyükşehir’i ikiye katladık, dertli çal kemancı!

Büyükşehir'i ikiye katladık, dertli çal kemancı!

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gebze Belediyesi’nin 2014-2019 yılları arasında temsil ve ağırlama bedellerine ilişkin bir açıklama yaptı. Akar, Adnan Köşker’in dönemini kapsayan süreçte Gebze Belediyesi’nin diğer belediyeleri harcama bakımından ezip geçtiğini aktardı.

03 Ekim 2019 - 11:49 - Güncelleme: 03 Ekim 2019 - 12:10

Son olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin temsil ve ağırlama giderlerini mercek altına alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, kendisine verilen cevaplara ilişkin açıklama da bulundu. Akar açıklamasında Gebze Belediyesinin faaliyet raporundaki rakamlar ile kendisine verilen yanıttaki rakamların çelişkili olduğuna dikkat çekerek, “Daha belediye ne harcadığını ne yaptığını bilmiyor, bu kadar israfın savurganlığın nasıl olduğu da bu şekilde ortaya çıkıyor” dedi. Akar, Gebze Belediyesi faaliyet raporlarındaki temsil ve ağırlama giderlerinin 2014- 2019 yılları arasında toplam 23 milyon 700 Bin TL’nin üstünde olduğunu ancak Gebze Belediyesi’nin kendisine vermiş olduğu cevapta bu giderlerin toplam 9 milyon TL olarak belirtildiğini söyledi.

“NE AĞIRLADINIZ BÖYLE”
Gebze Belediyesinin kendisine verdiği cevabın faaliyet raporlarındaki rakamlarla çelişkili ve yanıltıcı olduğunun altını çizen Akar, “Bakıyoruz Büyükşehir Belediyesi 2014-2019 yılları arasında temsil ve ağırlama giderleri olarak 5,5 milyon TL ödenek ayırırken 3,75 Milyon TL’sini kullanmış ancak diğer taraftan Gebze Belediyesi faaliyet raporlarındaki rakamla 23 Milyon 750 Bin TL, bana yazılı olarak vermiş olduğu cevabında ise 9 Milyon TL harcama yapmış.  Şimdi sormak gerekiyor hangi organizasyonları yaptınız, bu paraları nereye harcadınız? Nedense belediyelerle ilgili yaptığımız her sorgulama ve araştırmada ilçelerde Gebze Belediyesi ön plana çıkıyor.

“RAKİPSİZ BELEDİYE GEBZE”
En borçlu ilçe belediyesi, en fazla araç kiralaması yapan, gayrimenkul satıp 76 Milyon TL gelir elde eden, şimdi de temsil ve ağırlama giderleri ile yine rakipsiz yine batık bir belediye ortaya çıkıyor. Bu rakamları ve ortaya çıkan tabloyu bugün paylaşıyoruz ve Gebzeli vatandaşların nasıl yıllarının heba edildiğini görmelerini istiyoruz. Yeni başkanın da neler yapacağını yakından takip edeceğiz. Başkan görevi devraldı fakat ya faaliyet raporlarından haberi yok ya da kendisine harcamalara ilişkin bilgiler verilmiyor. Nerden bakarsak bakalım tutarsızlık. Amacımız üzüm yemek bağcıyı dövmek değil, ancak Gebzeli vatandaşların haklarını da sonuna kadar savunacağız, her kuruşun takibini de yapacağız” şeklinde konuştu.

Akar'a Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden gelen cevap

Akar'a Gebze Belediyesi'nden gelen cevap

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gebze Adliyesi'nde Barış Pınarı için kan verecekler
Gebze Adliyesi'nde Barış Pınarı için kan verecekler
Lider Darıca'ya Bilecikli hakem
Lider Darıca'ya Bilecikli hakem