Çayırova’ya genç başkan adayı!

Çayırova’ya genç başkan adayı!

Yarım asırdan fazladır Çayırova’da ikamet eden ve ilçenin ileri gelenlerinden olan Beşiroğlu sülalesinden AK Parti’ye aday çıktı. Milli görüş kökenli aileden genç siyasetçi Ömer Faruk Beşiroğlu ilçe başkanlığına aday oldu.

08 Eylül 2017 - 11:41

AK Parti Çayırova’da aday sayısı arttı. Mevcut başkan Zafer Kılıç’ın devam etmeyeceğini açıklamasından ardından parti teşkilatında adaylar için temayül yapılmıştı. 6 adayın yanı sıra Ömer Faruk Beşiroğlu Ak Parti Kocaeli İl Başkanlığı’na giderek adaylık başvuru dosyasını İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a teslim etti. Yurt dışındaki işleri nedeniyle başvurusunu zamanında yapamadığını ifade eden Beşiroğlu açıklamasında şunları söyledi, “Temayül yoklamasının bittiğini biliyorum. Ancak tüzük gereği başvurular henüz kapanmadı. Yurt dışında olduğum için ancak gelebildim. Mevcut ilçe başkanımız aday olmayacağını açıklayınca onun bayrağını daha ileriye taşımaya ben de talibim. Sivil toplum kuruluşlarındaki, sosyal faaliyetlerdeki tecrübelerimizi Çayırovamıza, Kocaelimize ve ülkemize aktarmaya çalışacağız. Aktif siyasi tecrübemiz olmayabilir. Ancak aile itibariyle Milli Görüş geleneğinden geliyoruz. Bundan sonra daha aktif görevler üstlenmek istiyoruz” dedi.

ÖMER FARUK BEŞİROĞLU KİMDİR?
Beşiroğlu ailesi Trabzon’dan 1965 yılında Kocaeli’nin Çayırova ilçesine gelmiştir. Ömer Faruk Beşiroğlu çocukluk dönemi ve eğitiminin ilk yıllarını 8. sınıfa kadar Çayırova’da okuyarak tamamlar. İslami eğitimini hafızlık ve fıkıh ilmi için İstanbul Fatih’te 1998 yılına kadar medrese ilmi görmüştür. Gençliğe ilk adımını attığı yıllarda büyük abileri Türki Cumhuriyetlerde iş yaptıklarından dolayı 1998 yılında Kazakistan Almatı’ya gider ve lise öğrenimine başlar. Akabinde başladığı Kazakistan Alem Diller Üniversitesi, uluslararası halkla ilişkiler Politoloji fakültesinde yükseköğrenimini 2006 yılında bitirir. İş hayatına Kazakistan’da kurmuş olduğu endüstriyel mutfak ekipmanları imalatı ile Almatı’da başlar. İnşaat ve sanayi sektöründe birçok firma ve kuruluşta yönetici ve danışman olarak görev alıyor. FABE Grup İnşaat A.Ş Yönetin Kurulu Başkanı, Çayırova Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇAVSİAD) kurucusu aynı yönetim kurulu başkanı ve Güçlü Sanayici İş Adamları Derneği (GÜÇSİAD) yönetim kurulu başkan yardımcısı olan Beşiroğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dişeti hastalıklarınızın sebebi stres olabilir!
Dişeti hastalıklarınızın sebebi stres olabilir!
Depresyona giren kadınlar, alzheimer riski taşıyor
Depresyona giren kadınlar, alzheimer riski taşıyor