Çayırovalının hakkını her yerde savunuyor

Çayırovalının hakkını her yerde savunuyor

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Fatih Caddesi'nde bir yolcuyu almayan otobüs şoförüne tepki gösterdi. Çiftçi, özel halk otobüsüne girerek şoförden bizzat şikayetçi olacağını açıkladı.

24 Ekim 2019 - 13:05

Önceki gün Çayırova'da gerçekleşen bir olay vatandaşlarda şaşkınlık ve bir o kadar da takdir uyandırdı. Çayırova Fatih Caddesi'nden aracıyla geçen Başkan Bünyamin Çiftçi, Ziraat Bankası'nın karşısındaki bir durakta otobüse binmek isteyen bir kadını almayan şoförü durdurdu ve yolcuyu neden almadığını sordu. Bunun üzerine otobüse binerek şoföre sert bir uyarıda bulunan Bünyamin Çiftçi, otobüs şoförüne, "Sizin göreviniz vatandaşa hizmet etmektir. Böyle bir şey yapmaya hakkınız yok" dedi.

"BİZZAT ŞİKAYETÇİ BENİ YAZIN"
Otobüse binerek, şoförün yaptığı savunmayı yolculara soran Başkan Çiftçi, Çayırovalıların ve şoförün açıklamaları birbirini tutmayınca, "Ziraat Bankası'nın karşısındaki bir bayan sana el etti, sen durmadın. Arkadaşlar plakasını alın, işlemini de yapın. Bizzat şikayetçi olarak da Bünyamin Çiftçi diye yazın. Böyle bir şey yapamazsınız. Oradaki bayanın elinde eşya var. Siz durmak zorundasınız. Sizin göreviniz, sizden hizmet alan vatandaşa düzgün bir hizmet vermek. Ben görmesem, birisi bana böyle söylese bu olaya inanmazdım ama gözlerimle gördüm" açıklamasında bulundu.

ÇAYIROVALILAR TAKDİR ETTİ
İkazına devam eden Çiftçi, "Bakın siz yanlış yapıyorsunuz. Otobüse binmek isteyenlere fırsat vermiyorsunuz. Hepimiz ölüp gideceğiz, hesap vereceğiz. Bu kul hakkıdır, yapmayın" ifadelerini kullandı. Çiftçi'nin bu hareketi, sosyal medyada ve Çayırovalılar arasında büyük takdir toplarken, "Çayırova insanımızın derdiyle dertleneceğiz" diyen Çiftçi'nin böyle bir konuya bile hassasiyet göstermesi alkış aldı.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bebekler için de büyük risk oluşturuyor
Bebekler için de büyük risk oluşturuyor
Çözümü bu kadar basitmiş
Çözümü bu kadar basitmiş