CHP’li meclis üyeleri eğitimden geçti

CHP'li meclis üyeleri eğitimden geçti

CHP’li meclis üyeleri ‘İnsan odaklı ve daha yaşanabilir kentler yaratmak’ başlığı altında partinin yerel yönetim vizyonu çerçevesinde CHP Parti Okulu tarafından hazırlanan eğitimlere katıldı.

27 Mayıs 2019 - 14:14

Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı’nın kurucusu olduğu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Okulu tarafından, 31 Mart seçimleri sonrasında Türkiye genelinde sürdürülen ‘Belediye Meclis üyeleri için Yerel Yönetim’ adlı eğitimin Kocaeli ayağı, Kocaeli İl Örgütü binasında gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir ve ilçe belediye meclislerinin CHP grubu üyelerinin katıldığı eğitimde partinin yerel yönetim vizyonu ‘İnsan odaklı ve daha yaşanabilir kentler yaratmak’ başlığı çerçevesinde aktarımlar yapıldı. CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetiminin ev sahipliğinde düzenlenen eğitimler, Parti İçi Eğitim Birimi üyesi Çağlar Akay, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ülkü Koçar, önceki dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri Tonguç Çoban, İsa Öztürk, Özgür Durmuş ve geçmiş dönem Körfez Belediye Meclisi üyesi Tuğman Kayalı eğitmenliğinde gerçekleştirildi. Belediye meclis üyelerinin yanı sıra, ilçe örgütü başkanlarının da katıldığı eğitim programının açılış konuşmasını CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay gerçekleştirdi.

"KENT HALKI YARARINA KARAR ALDIRAN KİŞİLERDİR"
İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Belediye meclis üyeleri kentlerin milletvekilidir. Kentlerin sorunlarını, kentin ihtiyacı olan projeleri, gördükleri yanlış uygulamaları meclise taşıyarak kent halkının yararına karar aldıran merciler, kişilerdir. Belediye meclis üyeleri sadece meclis toplantılara katılarak bu ünvanı kazanamaz. Kente yararlı olacak işlerin, projelerin mimarları meclis üyeleridir. Bu sebeple yeni dönem meclis üyelerimiz için gerçekleştirilen bu eğitimin oldukça yararlı olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. Sarıbay’ın konuşmasının ardından meclis üyeleri tam gün boyunca program kapsamındaki eğitimlere katılım gösterdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Derbi aşkına kazanırsın Darıca
Derbi aşkına kazanırsın Darıca
Büyükgöz, Hodri Meydan'ı kabul etti
Büyükgöz, Hodri Meydan'ı kabul etti