Reklam
CHP’li Tarhan; ’Gebze il olmalı’

CHP'li Tarhan; 'Gebze il olmalı'

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’den Gebze’nin il olması için destek istedi. Tarhan, konuyla ilgili kanun tekliflerinin de hazır olduğunu ifade etti.

06 Mart 2018 - 18:21 - Güncelleme: 07 Mart 2018 - 10:49

Bölgemizin önemli siyasilerinden biri olan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Gebze’nin il olması gerekliliklerini madde madde sıraladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda yaptığı konuşmasında Gebze’nin il olmasını savunan Tarhan, bu konuda Sanayi Bakanı Faruk Özlü’den de destek beklediklerini vurguladı. Tarhan; “Gebze, teknolojisiyle, bilişimi ile ekonomisi ile var olacaksa il olması gerekiyor. Kanun teklifimiz de hazır, bu konuda desteklerinizi talep ediyorum” dedi.

BAKAN ÖZLÜ’DEN DESTEK İSTEDİ
CHP’li Tarhan yaptığı konuşmasında, “47 ülkenin temsil edildiği bir bilişim bankası Gebze’ye kuruluyor. Gebze’ de teknoloji var, bilgi var, ekonomi var, gerçekten nüfus bakımından da büyükşehir nüfusu kadar nüfusu var. Gebze gibi bir ilçenin il olmasını istiyoruz. Kanun teklifimiz hazır, bu konuda hem hükümetten, hem bakanlıktan hem de sayın komisyon üyelerinden destek istiyoruz. Gerçekten Gebze bugün bilişimiyle, teknolojisiyle, ekonomisiyle ve üniversitesiyle var olacaksa oranın il olması gerekiyor” diye aktardı.

DEV BANKA GEBZE’YE KURULUYOR
Öte yandan Gebze’ye kurulacağı açıklanan Avrupa Birliği Teknoloji Bankası görüşmeleri TBMM’de başladı. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda tartışmaya açılan konu hakkında dün komisyon üyeleri bir araya geldi. Gebze’nin il olma konusundaki açıklamasını ilgili komisyonda yapan Tahsin Tarhan, Teknoloji Bankası’nın kurulmasında Gebze’nin doğru bir adres olduğunu vurguladı. Tarhan, yer tercihlerinden ötürü Bakan Özlü başta olmak üzere tüm komisyon üyelerine Gebzeliler adına teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GTO’dan “Hile Denetimi” semineri
GTO’dan “Hile Denetimi” semineri
AK Parti’de temayül heyecanı
AK Parti’de temayül heyecanı