Darıca, 19 Mayıs’ı kutladı

Darıca, 19 Mayıs'ı kutladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Darıca'da bir dizi tören gerçekleşti.

19 Mayıs 2019 - 14:13 - Güncelleme: 19 Mayıs 2019 - 14:22

Törenler kapsamında ilk olarak Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Çelenk sunma töreninin ardından kutlama programı için 15 Temmuz Şehitler Stadına geçildi. Buradaki törene Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu ve çok sayıda ilçe protokolü ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende Hikmet Tatoğlu, “Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışı millet olarak bizleri güçlendiren tarihi bir adımdır. Atatürk’ün istiklal mücadelesini fiilen başlatmış oldu. Bu milli ruh Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanmasını sağlamıştır. Yarınlarımız çok daha parlak olacaktır. Bu cennet vatanı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aiziz şehiteri rahmetle anıyorum" dedi.

BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ise, “Bugün güzel bir gün. Baharın müjdelendiği bir gün. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anıyoruz. Cennet gibi bir vatanımız birlik ve beraberliğimiz en güzeli gençlerimizde var. Belediye olarak her zaman gençlerin emrindeyiz. Gençleri önemsiyoruz. Gençlerle birlikte yol yürümenin önemini biliyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Birliğimiz ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum" açıklamasında bulundu.

GENÇLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞMEKTEDİR
Darıca Kaymakamı Ömer Karaman yaptığı konuşmada, "Bugün 19 Mayıs’ın yüzüncü yılı. Atatürk’ün Samsun'a çıkışının yüzüncü yılı kutlu olsun. Büyük bir milletin  Anadoluyu yeniden vatan yaptığı gündür. 19 Mayıs 1919'un anlamı bugün daha çok iyi anlaşılıyor. 19 Mayıs’ı Atatürk gençlere bırakmıştır. Gençlere büyük görev düşmektedir. Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmetle yad ediyorum" ifadelerini kullandı. Törende konuşmaların akabinde hazırlanan gösterilere geçildi ve stadyumda bulunan herkes etkinlikleri ilgiyle takip etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gebzeli Oğuzhan İstanbulspor’da
Gebzeli Oğuzhan İstanbulspor’da
TÜBİTAK'ta yapay zeka enstitüsü kurulacak
TÜBİTAK'ta yapay zeka enstitüsü kurulacak