Darıca’da karneleri Vali Aksoy dağıttı

Darıca’da karneleri Vali Aksoy dağıttı

Darıca’daki yıl sonu karne dağıtım töreni Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katımıyla gerçekleştirildi. Bununla birlikte Vali Aksoy yine Darıca’daki Robotik Kodlama Festivali Ödül Töreni’ne katıldı.

14 Haziran 2019 - 13:11

Ülke genelindeki milyonlarca öğrenci bugün sıralarına karne almanın heyecanıyla oturdu. Öğretmenlerinden yıl boyunca yaptıkları çalışmaların değerlendirmesi niteliğini taşıyan belgelerini alan öğrenciler, uzun bir tatile çıktı. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise bu yıl Darıca’daki karne dağıtım törenine katılım gösterdi. Darıca Zeki Gezer Ortaokulu’nda gerçekleştirilen programa Vali Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Çağdaş Aydınoğlu, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Turan Aksoy ile protokol üyeleri ile öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Halk oyunları ekibinin gösterisi ile başlayan törende ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra ‘Keşfedilen Yetenekler Projesi Konseri’ kapsamından öğrencilerin müzik dinletisi yapıldı. Vali Aksoy ve protokol üyeleri öğrencilere karnelerimi verdikten sonra program sona erdi.

KOCAELİ’NDE 395 BİN ÖĞRENCİ
Karne dağıtım töreninin ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri Robotik Kodlama Festivali Ödül Töreni’ne katıldılar. Darıca Bağlarbaşı Ortaokulu Kapalı Spor Salonu’nda yapılan ödül töreninde ilk olarak Darıca Barış İlkokulu Görme Engelliler Sınıfı öğrencilerinin müzik dinleti ile başlandı. Müzik dinletisinin ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Darıca Barış İlkokulu Görme Engelliler Sınıfı öğrencilerine karnelerini verdi. Protokol üyelerinin konuşmasının ardından kürsüye çıkan Vali Aksoy, “Eğitim öğretim yılının son günü. Kocaeli’nde 395 bin öğrenci karnelerini aldı. Eğitim öğretim yılı başlamadan bir çalışma başlattık.

HEDEFİMİZ SAYIYI ARTIRMAK
Bu çalışma her ilçede bir okulu pilot olarak seçtik. 33 okul seçtik. Bu okullarda belirli öğrenciler bir müzik aleti çalma, bir sportif faaliyet yapmamaya başladı. Bugün bu çalışmayı yapan Zeki Gezer Ortaokulunda folklor, müzik ve dramayı izledik. Hedefimiz bu okul sayısını artırmak. 33 okulda 22 bin öğrenci bunu gerçekleştirdik. Bir başka konu da bilgi ve teknoloji konusunda belirli yerlerde robotik sınıf açma çalışması başlattık. 53 tane robotik sınıfı açtık. Hedefimiz bu sayıyı artırmaktır. Eğitime katkı veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konuşmaların akabinde robotik kodlama sınıflarının açılmasına destek veren işadamlarına belgeleri verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Derbi aşkına kazanırsın Darıca
Derbi aşkına kazanırsın Darıca
Büyükgöz, Hodri Meydan'ı kabul etti
Büyükgöz, Hodri Meydan'ı kabul etti