Kontakt
Gebze Yenigün Gazetesi
“Kardeşim göz göre göre öldü”
Gebze Nüfus Müdürü Hasan Aydın, geçtiğimiz gün vefat eden kardeşi Hüseyin Aydın’ın “Gebze Medical Park Hastanesi doktorlarının ihmali sonucunda öldüğünü” iddia etti.
SAĞLIK HABERLERİ - 30.08.2012 / 09:16
Okuma: 11302
example1

Gebze Nüfus Müdürü Hasan Aydın, geçtiğimiz gün vefat eden kardeşi Hüseyin Aydın’ın “Gebze Medical Park Hastanesi doktorlarının ihmali sonucunda öldüğünü” iddia etti.  Gebze Kaymakamı Salih Karabulut’la birlikte basın toplantısı düzenleyen Aydın, “Kardeşim göz göre göre öldü” dedi.

 

 

Hasan Aydın’ın Medical Park Hastanesi’nde ortaya attığı iddialarla ilgili konuşan Kaymakam Karabulut “. Bu tür yerler vatandaşlardan para kazanmak için yapılan yerler değil. Gebze’ye açılan özel hastaneler vatandaşlara sağlık hizmeti vermesi gerekir. Doktorun ihmali varsa meslekten men edilmeli” dedi…

‘KALP KRİZİ OLMADIĞINI SÖYLEDİLER’

Gebze İlçe Nüfus Müdürü Hasan Aydın, dün sabah bir toplantı düzenleyerek vefat eden kardeşi Hüseyin Aydın’ın ölümü hakkında önemli çarpıcı açıklamalarda bulundu. İlyasbey Camii bahçesinde yapılan toplantıya Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Gebze İlçe Nüfus Müdürü Hasan Aydın, Gebze Sağlık Grup Başkanı Şakir Saldırıcı ve merhum Hüseyin Aydın’ın çocukları ve yakınları katıldı. Hasan Aydın, merhum kardeşi Hüseyin Aydın’ın 21 Ağustos akşamı saat 22.40’ta kendisini arayarak kalp krizi geçirdiğini söylediğini ifade ederek, “Hemen bir taksi tutup kardeşimin evine gittim. Kendisini acil olarak Gebze Medical Park Hastanesi’ne götürdük. Hastaneye girdiğimizde saat 22.46’yı gösteriyordu. Doktorlar hemen müdahale ederek kalp krizi geçirmediğini söylediler. Bunun üzerine ben hemen başhekimi aradım. Ancak kendisine ulaşamadım. Kardeşimin durumunun daha kötüye gittiğini görüyorduk. Fakat doktorlar acil bir durum olmadığını söylüyorlardı” şeklinde konuştu.

‘BÜYÜK İHMAL VAR’

Merhum Hüseyin Aydın’ın durumunun kötüye gitmesi üzerine tepki gösterdiklerini belirten Hasan Aydın, iddialarını şu cümlelerle dile getirdi:

“Tepki gösterince hemen kardeşimi yoğun bakıma aldılar. Ancak biz kardeşimin öldüğünü gördük. Gözlerimizin önünde göz göre göre kardeşim vefat etti. Acil servise gelen bir hasta nasıl oluyor yoğun bakıma alınmıyor? Hastaneye geliş saatimizin üzerinden bir saat beş dakika geçmesine rağmen kardeşime gerekli müdahale yapılmadı. Kardeşimin çekilen grafiğini kaybettiler. Yaşanan durumdan büyük üzüntü duyduğunu belirten Semih Dinç’in söyledikleri ise bizleri daha da üzdü. Semih beye göre yapılacak bir ameliyatta veya başka bir durumda kardeşimi kaybetme durumunun yüksek olduğunu söyledi. Ailesi olarak bizler hastane hakkında dava açacağız. Yaşanan bu durumda büyük bir ihmal var. Yapılan müdahalelerin yetersiz olduğunu ve bu konunun açığa çıkmasını istiyoruz”

“VATANDAŞTAN PARA KAZANILACAK YER DEĞİL”

Konuyla ilgili olarak Gebze Kaymakamı Salih Karabulut’ta yaptığı konuşmada, “Yaşanan durum çok üzücü. Söylenenlerin doğrululuk payı olduğuna ben inanıyorum. Doktorların bunca uzun bir süre boyunca gerekli müdahaleleri yapmamaları çok yanlış bir durum. Bu tür yerler vatandaşlardan para kazanmak için yapılan yerler değil. Gebze’ye açılan özel hastaneler vatandaşlara sağlık hizmeti vermesi gerekir. Konuyla ilgili olarak sağlık bakanlığından müfettişlerin gelip denetim yapmasını isteyeceğim. Yaşanan durumda eğer bir ihmal varsa gereken en ağır ceza verilmelidir. Hatta bu tür doktorların meslekten men edilmesi gerekir. Bu kadar saçma sapan şey olamaz. Siz gerekli müdahale ne ise onu yaparsınız. Hastanın ölüp ölmeyeceğini sen nerden bileceksin” diyerek konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

MEDİCALPARK YETKİLİLERİ KONUŞMADI…

Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Gebze Medical Park HastanesiGenel Müdürü Semih Dinç, konunun yargıya intikal ettiğinden dolayı açıklama yapmayacaklarını söyledi. Ancak Semih Dinç, merhum Hüseyin Aydın’agerekli müdahalelerin yapıldığını belirtti. Hanifi Surun…

 

 


Henüz Yorum Eklenmemiş
mark