Dilovası’nda 7’den 70’e herkes spor yapıyor

Dilovası’nda 7’den 70’e herkes spor yapıyor

Dilovası Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, 2017-18 yılı eğitim-öğretim kapsamında gerçekleştirdiği sportif etkinliklerle öğrencileri spora doyurdu.

12 Ocak 2018 - 09:21

Dilovası’nda Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilçede 7’den 70’e herkes spora teşvik ediliyor. Okullar arası sportif etkinliklerin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi, Dilovası Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile 5 ayrı mahallede 400 bayanın her yaştan katılım gösterdiği step aerobik ve fitness kursları devam ediyor.
HEDEF 11 BİN ÖĞRENCİ
Dilovası Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Babaoğlu, ilçede spor adına seferberlik ilan ettiklerini belirterek, “Öncelikle bize katkı sunan her türlü organizasyonumuzu destekleyen, Kaymakamımıza, Belediye başkanımıza, İl Spor Müdürümüze, Milli Eğitim Müdürümüze ve Okul Müdürlerimize çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar geçen süreçte ilçedeki tüm okulların katılımıyla 330 öğrencimiz atletizm, 250 öğrencimiz satranç ve 210 öğrencimiz masa tenisi müsabakalarında yer aldılar. Sporla tanıştılar. İkinci dönemde ise birçok branşta organizasyonlarımız olacak.   Basketbol, Voleybol, Futsal, Hentbol Mini Voleybol, Badminton, Eğlenceli Atletizm, Geleneksel Çocuk oyunları Şenliği, Gençler Bilek güreşi, Oryantring, Boce ve Dart  müsabaka ve yarışmaları düzenleyeceğiz. Yıl sonunda 4 bin 500 öğrencimizi spor çatısı altında buluşturacağız.  İlçemizdeki tüm okullardaki öğrenci sayımız toplam 11 bin. Hedefimiz bölgemizdeki tüm çocuklarımızı sporla tanıştırıp, spor bilincini aşılamak istiyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rusya'da uçak kaçırma girişimi
Rusya'da uçak kaçırma girişimi
Akşener'den
Akşener'den "ittifak" açıklaması