“Emekçilerin haklarını almasını istiyoruz”

“Emekçilerin haklarını almasını istiyoruz”

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste yaptığı basın açıklamasında kadroya alınmayan taşeron işçilerin sorunlarını dile getirdi.

18 Aralık 2018 - 12:16

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet mecliste gerçekleştirdiği basın toplantısında kadroya alınmayan taşeron işçileri gündeme getirdi.  Hürriyet yaptığı açıklamada, “Taşeron sistemin tek sorumlusu AKP’dir” dedi. Basın açıklamasında konuşan Milletvekili Hürriyet, “KİT’ler, özel bütçeli kuruluşlar, sosyal tesisler, yapım ihaleleri, danışmanlık, çağrı merkezi ve hastane bilgi yönetim sistemi ihalelerinde çalıştırılan taşeron işçiler tamamen dışarıda bırakıldı. Yüzde 70 koşuluna takılan şoförler, işçiler, emekli işçiler, eski hükümlüler, 4 Aralık’ta çalışmayanlar ile davalarından vazgeçmek istemeyenler halen daha kadro alamadı. Eski Çalışma Bakanı Jülide Hanım herkesin gözünün içine baka baka, ‘Koşulsuz kadro vereceğiz’ diye söz vermişti. Ama kendisi de şimdi ki bakan Zehra Zümrüt Selçuk da bu sözleri unuttu. Eski bakanların verdiği sözler yeni bakanları bağlamadığını da gördük” şeklinde komuştu.

"ANLAMSIZ MAĞDURİYET"
Sözlerine devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Joker işçiler, Kamu şoförleri, yüzde 70’e takılanlar, eski mahkum taşeron işçisi gibi daha pek çok kadroya niçin geçirilmediğini anlamadığımız işçilerin tek sorumlusu AKP’dir. Bir an önce taşeron sisteminin son bulmasını ve emekçilerin gerçek haklarını almasını istiyor, yaşatılan anlamsız mağduriyetlerin de bitmesini diliyoruz” açıklamasında bulundu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Felaketin acı bilançosu; 1 ölü
Felaketin acı bilançosu; 1 ölü
Muzaffer Bıyık,
Muzaffer Bıyık, "Mağduriyetler giderilecek"