Ergüney, "Bölgemize hayırlı olsun"

Ergüney, "Bölgemize hayırlı olsun"

Gebze Fatih Devlet Hastanesi yeni hizmet binasının tam anlamıyla faaliyete geçmesi için gün sayılırken,hastanenin açılış ve tescil işlemlerini gerçekleştirmek için İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney beraberindeki ekip ile hastanede değerlendirmelerde bulundu.

07 Aralık 2018 - 16:44

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney bugün Gebze Fatih Devlet Hastanesi'nde incelemelerde bulundu. Daha sonrasında konuşan Ergüney “Bugün bizim için tarihi bir gün. Çok büyük emekler harcanan hastanemizin devreye alınmasının mutluluğu heyecanını yaşıyoruz. 400 yataklı hastanemiz, 70’e yakın yoğun bakım yatağı olan, çok geniş bir acili, her çeşit ünitesi içerisinde olan İlimizdeki Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinden sonra en büyük devlet hastanesi. Hastanemizi gezdik dolaştık hem hastalarımız hem de personelimiz çok mutlu. Bölgemizde çok güzel bir yatırım oldu. Bugün itibariyle tam kapasiteli olarak hizmet vermeye başladı. Önümüzdeki bir sene boyunca çalışmalar yoğun bir şekilde devam edecek. Yeni birimler ve yeni cihazlar eklenecek. 

"NİTELİKLİ HİZMETLER ARTACAK"
Sağlık Bakanlığımız önümüzdeki aylarda hastanemizde farklı branşlarda uzman hekim ve sağlık çalışanları sayısını arttıracak. Bir yıl içerisinde anjiyo hizmetlerimiz ve akabinde kalp cerrahisi hizmetlerimiz başlayacak. Nitelikli hizmetler artmaya devam edecek. Yine nükleer tıp, yani sintigrafi hizmetimizde devreye alınmış olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hastanemiz İstanbul’ a olan hasta akışını bölgede önleyerek, İlimizi rahatlatacak. Güçlü kadrosu, yoğun bakım ve tecrübeli ekibiyle travma hastanesi olarak ciddi hizmetlere imza atacağına inanıyorum. Bizler de durmayacağız, sürekli olarak yeni birim, cihaz ve ünitelerin kazandırılması için çalışmalara devam edeceğiz. Ülkemize, İlimize, bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

"HAKLI GURURU YAŞIYORUZ"
Hastane Başhekimi Uz. Gökhan Nalbant “Göreve başladığımızdan andan itibaren yoğun iş temposuyla, yürümeye değil koşmaya geldik düşüncesiyle iş yapmaya çalıştık. Sağlık Müdürlüğümüz ve Bakanlığınızın desteğiyle yeni donanımlarıyla 400 yataklı hastanemize kavuştuk. Bunun haklı gurunu yaşıyoruz. Başta Gebze halkı olmak üzere tüm Türkiye’ye yeni hastanemiz hayırlı olsun. Temelinden itibaren hastanemizde emeği olan herkese teşekkürü borç biliriz” diyerek hayırlı olması dileklerini iletti.

SON TEKNOLOJİ
Yeni Hastane Binası Çok Konforlu ve Özellikli Gebze Fatih Devlet Hastanesinin yeni binasında; 20 bin metrekare arsa alanı ve 56 bin metrekare kapalı alanda, 400 hasta yatağı,12 ameliyathane, 68 yoğun bakım yatağı, 35 kişilik fizik tedavi ünitesi, tek kişilik doğum odaları, diyaliz ünitesi, endoskopi ünitesi, kalp damar cerrahisi ve koroner yoğun bakım ve daha pek çok özellikli birim bulunuyor. Yeni hastanedeki tüm mobilya, mefruşat ve tıbbi cihazlar en son model ve teknolojiye sahip olacak şekilde hizmete sunuluyor. Yataklı servislerde 90 tek yataklı, 121 çift yataklı oda, her katta suit oda, her hasta odasında çalışma masası, televizyon, WC-banyo ve dinlenme salonları bulunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaşar Çakmak'tan Okur için taziye mesajı
Yaşar Çakmak'tan Okur için taziye mesajı
Çocukları en çok ısıran köpek cinsi 'pitbull'
Çocukları en çok ısıran köpek cinsi 'pitbull'