Fatih Devlet hastanesi dijitalleşti.

Fatih Devlet hastanesi dijitalleşti.

Sağlık Bakanlığı ve HIMSS EMRAM Avrupa arasında imzalanan dijital hastane protokolüyle çalışmalarına başlayan Gebze Fatih Devlet Hastanesi, kısa zamanda ve sınırlı fiziki şartlarda projesini tamamlayıp HIMSS EMRAM seviye 6 akreditasyon belgesini almaya hak kazanarak ilimizdeki 5 dijital hastaneden birisi oldu.

15 Aralık 2017 - 18:09

Hedeflerinin HIMSS EMRAM seviye 7 olduğunu açıklayan Başhekim NALBANT; “İçinde bulunduğumuz fiziki şartlara rağmen hastalarımıza ve hasta yakınlarımıza etkili ve kaliteli sağlık hizmeti sunmak için elimizden gelenin en iyisini yaparak dijital hastane olmaya hak kazandık. HIMSS EMRAM seviye 7 belgesini almak için şimdiden çalışmalarımız başladı ve en kısa zamanda onu da alacağız” diye konuştu.

DİJİTAL HASTANE NEDİR?
Muayene işlemi sonrası doktor tarafından yataklı tedavi kararı alınan hastanın, hastaneye yatış işlemi anından taburcu edilinceye dek kendisine uygulanan tüm sağlık müdahaleleri ve prosedür işlemleri tamamen dijital ortamdaki sisteme kayıt ediliyor. Kağıt kullanımı ortadan kaldırılıyor. Hastaların tedavi takibi tamamen dijital ortamda gerçekleşiyor. Sistem doktor ve hemşirelerin tedavi sırasında hata yapmalarının önüne geçerek, hasta memnuniyeti ve güvenli tedavi hizmetinin tam anlamıyla hayata geçmesini sağlıyor.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP’den ilçe protokolüne teşekkür
MHP’den ilçe protokolüne teşekkür
Karzaoğlu: Kazanmak için gideceğiz
Karzaoğlu: Kazanmak için gideceğiz