Ferit Taşdemir’den, istifa açıklaması!

Ferit Taşdemir’den, istifa açıklaması!

Milliyetçi Hareket Partisi Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, Serap Çakır’ın istifasını yorumladı. Taşdemir, konuyla alakalı ‘Şahsi bir inisiyatiftir’ dedi.

30 Aralık 2018 - 15:16

Belediye başkan adaylığı için yaptığı başvurusunu geri çeken Serap Çakır’la alakalı MHP’den resmi açıklama geldi. Yenigün’e konuşan Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir Serap Çakır ile görüştüğünü, aldığı bu kararın gerekçelerini dinlediğini ve saygı duyduğunu söyledi. Serap Çakır’ın ifadelerinde partisiyle ve davasıyla bir sorunun olmadığını belirttiğini ifade eden Taşdemir, “Cumhur İttifakı görüşmeleri sürüyor, bunun sonucunda genel merkezimizin, hareketin lideri genel başkanımızın emirleri doğrultusunda MHP yoluna diğer aday adaylarıyla devam edecektir, Serap hanımda desteğini bizlerden esirgemeyecektir” diye aktardı. Taşdemir şöyle devam etti; 

"İSTİFASI KENDİ KARARIDIR"
Ben olay hakkında gazetenizin haberi sonrası bilgim oldu, hemen Serap hanımla görüştüm. Bana kişisel sebeplerden dolayı böyle bir karar aldığını söyledi, partisiyle ve davasıyla hiçbir sorunun olmadığının altını çizdi, bu süreçte kendisine verilen destekler için hem ilçe yönetimimize hem de partililerimize teşekkür etti. Buradan şunun anlaşılması gerek Serap Çakır’ın bu kararı kendisine aittir ve bizde bu kararına saygı duyuyoruz.

"6 ADAY ADAYIMIZ DAHA VAR"
Serap hanım her ne kadar kamuoyunda ‘adayımız’ diye lanse edilmiş olsa da diğer aday adaylarımızdan sadece biriydi. MHP olarak yolumuza 6 aday adayımızla devam edeceğiz. Şuan Cumhur İttifakı görüşmeleri devam ediyor, bu çerçevede atılan adımlara göre ne olacağını ve adayımızı genel merkez irademiz ile liderimiz Dr. Devlet Bahçeli belirleyecektir. İlçe başkanlığı olarak Serap hanıma bundan sonraki yaşantısında başarılar diliyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Felaketin acı bilançosu; 1 ölü
Felaketin acı bilançosu; 1 ölü
Muzaffer Bıyık,
Muzaffer Bıyık, "Mağduriyetler giderilecek"