Reklam
Reklam
Gebze’de adalet ve demokrasi konuşuldu
Reklam
Reklam

Gebze’de adalet ve demokrasi konuşuldu

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Adalet ve Demokrasi’ Gebze Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Sempozyuma İyi Parti ve Saadet Partisi’nin kurmayları da katıldı.

15 Nisan 2018 - 15:59

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği ve birçok siyasi kesimden temsilcinin bulunduğu sempozyumda coşku oldukça yoğundu. Gebze Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman ve ilçe başkanları, Saadet Partisi İlçe başkanları ve birçok izleyici katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız Yaptı. Andız açıklamalarında, “Burada bir Türkiye’nin resmi var. Bir arada yaşama arzusunu gösteren bir tablo var. Bizler bir arada olduğumuz sürece güçlüyüz. Yaşadığımız coğrafyanın birlik ve bütünlüğü için bir aradayız. Biz arttık tüm Türkiye’de gerilim istemiyoruz, sağduyu istiyoruz” ifadelerini kullandı.

DEMOKRASİ PARTİLER ÜSTÜDÜR
Sempozyumun ilk oturumunda açıklamalarda bulunan Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, birçok partiden temsilcinin salonda olmasının oldukça mutluluk verici bir gelişme olduğunu ifade etti ve demokrasi kavramı üzerine açıklamalarda bulundu. Kaboğlu konuşmasında, “Demokrasi bizde seçime indirgenen bir ifadedir ancak hak ve özgürlükle güvence altında değilse demokrasi olmaz. Bu kavram partiler üstü kavramdır. Yargıcın verdiği kararın tüm toplumu ikna edici özelliğe sahip olması gerekir. Mahkemede adalet yoksa sosyal adalet ve başka alanlardaki adalet hep göreceli kalır. Adil yargılanma için sav, savunma ve karar olması gerekir. Savunmayı atarsanız hukuka uygun karar ortaya çıkmaz” açıklamalarında bulundu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kurum, “Kömürcüler’i Dilovası’nın dışına taşıyacağız”
Kurum, “Kömürcüler’i Dilovası’nın dışına...
Büyükgöz’ün mitingini 36 bin kişi takip etti
Büyükgöz’ün mitingini 36 bin kişi takip etti