Gebze’de sıcak bayramlaşma

Gebze’de sıcak bayramlaşma

Gebze’de gelenekselleşen kent bayramlaşması Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ev sahipliğinde Kurban Bayramı’nın ikinci günü Gebze Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

14 Ağustos 2019 - 14:32

Mübarek Kurban Bayramı’nda gelenek haline gelen kent bayramlaşması töreni Gebze Kültür Merkezi(GKM)’nde yapıldı. Gebze protokolü ve vatandaşlar burada bir araya gelerek, Kurban Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını dilediler. GKM’de gerçekleştirilen program öncesinde Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz Gebze Kültür Merkezinde gerçekleşen Kent Bayramlaşması öncesi Ak Parti Gebze İlçe binasında gerçekleşen bayramlaşmaya katılarak parti yöneticileri teşkilat üyeleri ile bayramlaştı.  Kent bayramlaşmasına AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Garnizon Komutanı Binbaşı Ramazan Uydaş, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Gebze Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan, Gebze Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve Gebzeliler katılım gösterdi.

BÜYÜKGÖZ GÜZEL BİR BAYRAM DİLEDİ
Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz yaptığı selamlama konuşmasında, “Bu gün çok anlamlı ve güzel bir gün. Bizlerde bu günü manasına, anlamına uygun şekilde yaşamak için gayret edeceğiz. Allah huzur, mutluluk, neşe içerisinde bir bayram geçirmeyi nasip etsin. Biz rabbimizi çok seviyoruz, rabbimiz de bizi çok seviyor, iki birbirini seven güler yüzle davranır. Ben bir kez daha tüm Müslüman aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, sevdiklerinizle güzel bir bayram geçirmenizi diliyorum” dedi.

“İNŞALLAH BİRLİKTELİĞE VESİLE OLUR”
Gebze Kaymakamı Mustafa Güler gerçekleştirdiği selamlama konuşmasında, “Bu bayramın millet olarak, memleket olarak birlik ve beraberliğe vesile olmasını niyaz ediyorum. Bu anlamlı gün inşallah 82 milyonun birlikteliğine vesile olur. Memleketin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlere Allah fırsat vermesin. Biz bir ve beraber olursak Allah’ın izniyle kimse yolumuzdan çeviremez. Ben hepinizin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.

“KURBAN YAKINLAŞMAK DEMEKTİR”
Kocaeli Milletvekili Fikri Işık gerçekleştirdiği selamlama konuşmasında, “İnsanların, toplumların hareketlerini, yaşayışlarını şekillendiren en temel unsur inançtır. Allah’a hamt olsun Türk toplumu da inançlı bir toplum olarak, bizi biz yapan değerlerle bezenmiş bir toplum olarak, bu gün inancımızın biz emrettiği kutsal ibadeti yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban demek yakınlaşmak demektir. Ben hepinizin Kurban Bayramını kutluyor, sağlık, sıhhat ve afiyet içerinde sevdiklerinizle bir bayram geçirmenizi diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri Gebzelilerle tek tek bayramlaştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zararlı yazılım çeşitliliği yüzde 13,7 arttı
Zararlı yazılım çeşitliliği yüzde 13,7 arttı
Darıcalı kadın, kocası tarafından öldürüldü
Darıcalı kadın, kocası tarafından öldürüldü