Gebze Kaymakamlığı’ndan öğrencilere yardım

Gebze Kaymakamlığı'ndan öğrencilere yardım

Kaymakamlığın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçemiz okullarında öğrenim gören öğrencilere mont, kaban ve bot dağıtımı yapıldı.

15 Nisan 2019 - 16:05

İlçemizde okuyan fakat ihtiyaçlarını teminde sıkıntı yaşayan öğrencilerin diğer öğrenciler ile eşit şartlarda eğitim görebilmesi amacıyla hazırlanan proje ile belirlenen öğrencilere mont, kaban ve mont yardımı yapıldı. Gebze Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik başlatılan giyim yardımı projesi kapsamında belirlenen 2 bin 16 öğrenciye giysi paketleri teslim edildi. Gerçekleşen dağıtım programına Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan ve okulların müdürleri katıldı.  Dağıtım esnasında, öğrenciler, öğretmenler ve okul müdürleri memnuniyetlerini dile getirerek Kaymakam Güler'e teşekkürlerini ilettiler.

"PAHA BİÇİLEMEZ"
Kaymakam Mustafa Güler katılanlara ve öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada; “Bugün burada kıymetli yavrularımıza hediyelerini teslim etmek üzere bulunuyoruz. Çocuklarımızın eğitim öğretimde fırsat eşitliğinin sağlanması adına güzel bir çalışma gerçekleştirdik. LC Waikik, ailesine duyarlılığından ötürü teşekkür ediyorum. Bu tür desteklerin örnek olması ve çoğalması en büyük arzumuzdur. 2 bin 16 öğrencimizin mutluluğuna şahit olmanın değerine paha biçilemez. Kıymetli çocuklar derslerimize çok çalışmalı ve ülkemizin gelişimine katkı sunmalısınız. Geleceğimiz, aydınlık yarınlarımız sizlersiniz. Annenize, babanıza ve tabii ki öğretmenlerinize saygı ve sevgi ile yaklaşmalısınız. Sadece ders çalışmak bu hayat için yeterli değildir. Aynı zamanda iyi bir insan olmalıyız. Toplumumuza faydalı olacak şekilde ilim-irfan sahibi bireyler olarak yetişmeliyiz. Değerli öğrenciler sizler bu ülkenin geleceğinin teminatısınız. Sizlere güveniyoruz. Ülkemizi muassır medeniyetlerin üzerine sizler çıkaracaksınız. Hepinize çok teşekkür ediyor, derslerinizde başarılar diliyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kocaeli'ndeki eğitim rakamları açıklandı
Kocaeli'ndeki eğitim rakamları açıklandı
Ünlü ve Kural, Büyükgöz'e gitti
Ünlü ve Kural, Büyükgöz'e gitti