GTO’dan girişimci adaylarına büyük fırsat

GTO’dan girişimci adaylarına büyük fırsat

Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, girişimcileri iş planı kavramıyla tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak ve ülke kalkınmasına katkıda bulunulması amacıyla, Gebze Ticaret Odası ve Gebze İŞKUR Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında, Gebze’ de bin girişimci adayına KOSGEB “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” verilecek.

15 Nisan 2019 - 11:09

Her hafta Pazartesi günleri olmak üzere; 50 kişilik kontenjanlı sınıflarda verilen eğitimler 04 Şubat 2019 tarihinde başlamış olup, 29 Temmuz 2019 tarihine kadar devam edecek. 32 saatlik Uygulamalı Girişimcilik eğitimine katılıp tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazanan girişimciler; KOSGEB tarafından sağlanan Girişimciliği Geliştirme Destek Programı’ndan faydalanmaya hak kazanacaklardır. Girişimci adayları için önemli bir fırsat olan “Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” ile adaylar; Geleneksel Girişimcilik (Hizmet Sektörü) için; 60 bin TL ye kadar, İleri Girişimcilik (İmalat Sektörü) için; 360 bin TL ye kadar Hibe alabilecek.

EĞİTİME BAŞVURMAK İÇİN
Girişimcilik kursundan faydalanmak isteyen bireylerin ilk olarak e-Devlet üzerinden başvurularını yapmaları gerekiyor. Bunun için de e-Devlet sayfasından, arama motoruna “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu” yazılarak açılan sayfada sağ üst köşede bulunan “+ YENİ BAŞVURU” kısmına tıklanacaktır.  Açılan Formda;   İl: Kocaeli, Birim: KOSGEB Kocaeli OSB Müdürlüğü, Tarih: TR İŞKUR tarafından yazılı tarihleri seçerek, adres kısmına ise; “Güzeller Mahallesi” yazılarak başvuru tamamlanacaktır. Ayrıca aynı tarihli eğitimlerin her ikisine de ayrı ayrı başvuru yapılması gerekmekte olup, bu sayede bir sınıfta kontenjan dolması halinde diğer saatlerde uygulanan eğitimden fayda sağlanabilecektir.

“İNANÇ VE TUTKUSU VARSA”
Uygulamalı girişimcilik eğitimleri ile ilgili değerlendirmede bulunan Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Gebze Ticaret Odası olarak girişimcilik kavramının yaygınlaşma için sağlanan eğitimlere her türlü katkıyı sağlayacaklarını belirtti. Çiler, “Ülkemiz girişimcilik konusunda son yıllarda önemli çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bizler de GTO olarak bu konuda gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Odamızda verilen Girişimcilik Eğitimlerinde ulaştığımız sayı ile 365 oda ve borsa arasında birinci konumundayız. Verilen kaliteli eğitimler sayesinde, girişimci adaylarımız dışarıdan herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan iş planını yazmayı öğrenerek eğitimlerini tamamlamaktadırlar. Bir girişimcinin yapacağı işe inanç ve tutkusu varsa, mutlaka bu duyguların peşinden gitmesi gereklidir. Uzun vadede bir iş fikrini hayata geçirmek için ise, potansiyeli olan ve yatırım yapmaya değer büyüklükte bir pazarın varlığından emin olmaları çok önemli. Problemlere çözüm geliştirmekten zevk alanlar, yaratıcılığını kalıplarından kurtularak çıkartmak ve bu yönde yenilikler geliştirmek isteyenler için “Girişimci” olarak kendi işinin sahibi olmak, ideal bir kariyer planlaması olacaktır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Davutoğlu'nun Gebze'den transferi
İşte Davutoğlu'nun Gebze'den transferi
Dilovası'nda delege işlemi tamam
Dilovası'nda delege işlemi tamam