GTO’dan yoğun 15 Temmuz programı!

GTO’dan yoğun 15 Temmuz programı!

Gebze Ticaret Odası, darbenin yıl dönümünde yoğun bir programla 15 Temmuz’u andı. GTO başkanı Çiler’in konuşmasında 2013’teki oda seçimlerine yer vermesi dikkatlerden kaçmadı.

17 Temmuz 2017 - 10:57

GTO, 15 Temmuz gününü (Cumartesi) dolu dolu geçirdi. Yoğun bir programla hain kalkışmayı unutturmayan oda yönetimi güne düzenlediği basın toplantısı ile başladı. GTO meclisinde gerçekleşen toplantıya yönetim ve komite başkanları kalabalık bir katılım sağladı. Burada bir konuşma yapan Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, “15 Temmuz darbe girişimini ilk öğrendiğimiz andan itibaren Gebze Ticaret Odası olarak, devletimizin ve milletimizin yanında olduk. “15 Temmuz’un Birinci Yıldönümünde” de düzenlediğimiz etkinliklerle, 15 Temmuz ruhunu canlı tutma, darbenin ötesinde bir işgal girişimi olan bu kalkışma hareketini unutmama, unutturmama gayesiyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” diye konuştu. Konuşmanın ardından oda önünde toplu hatıra fotoğrafı çekildi. Daha sonra Darıca ve Gebze şehitlikleri ziyaret edilerek aziz şehitlerimizin ruhlarına dualar edildi. GTO gece de vatandaşları demokrasi nöbetlerinde yalnız bırakmadı, dört ilçede lokma dağıtan GTO 15 Temmuz’da milletinin yanında oldu. Nail Çiler konuşmasında şu detaylara yer verdi;

2013’DE GTO’YU 2016’DA DA DEVLETİ FETÖ’YA TESLİM ETMEDİK
O gece, FETÖ terör örgütü devletimizi ele geçirmeye, ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir karışıklık ortamına sürüklemeye çalıştı. Kardeş kavgası başlatarak, bu milleti bayraksız, vatansız ve devletsiz bırakmaya çalıştılar. 2013 yılında gerçekleşen Gebze Ticaret Odası seçimlerinde, malum yapının baskılarına boyun eğmedik, onurlu bir şekilde dik durarak mücadelemizi başlattık ve ekibimle beraber seçimlerden zaferle ayrıldık. 16 binin üzerinde üyesi bulunan bir kurumu temsilen, hain darbe girişiminin gerçekleştirildiği 15 Temmuz gecesi “ülkemizin, demokrasimizin ve geleceğimizin yegane sahibi ve savunucusunun halkın iradesi” olduğu gerçeğini, oda yayın organlarımızdan, darbe girişiminin ilk dakikalarında kamuoyuna duyurduk. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan demokrasi nöbetlerinde, ilk andan itibaren dört ilçemizin meydanlarında halkımızın yanında olduk. Bu hain girişime karşı direnirken hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimizin aziz ruhları için 4 ilçemizdeki camilerde Kuran Tilaveti ve dualar okutarak, acılı milletimizin ve üyelerimizin moral motivasyonlarına katkıda bulunmaya çalıştık. Gebze Ticaret Odası Meclisi’nin değerli üyelerinden oy birliğiyle aldığımız yetki ile Başbakanlık tarafından düzenlenen 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na yaptığımız yardımla, kampanyaya destek veren oda ve borsalar arasında tek ilçe odası olarak 7. sırada yer aldık. Bizler ülkemiz ve milletimiz için şimdi daha büyük bir azimle çalışarak, üreterek Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Oğulcan’ın yeni adresi
İşte Oğulcan’ın yeni adresi
Karzaoğlu teklif bekliyor
Karzaoğlu teklif bekliyor