GTÜ’de e-ticaret zirvesi düzenlendi

GTÜ'de e-ticaret zirvesi düzenlendi

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla son yıllarda gelişiminde hızlı bir ivme görülen Elektronik Ticaret (e-ticaret), GTÜ’de ele alındı. Üniversitenin IEEE Öğrenci Kulübü tarafında düzenlenen ‘E-Ticaret’19 Zirvesi’nde sektörün ilk sıralarında yer alan firmaların temsilcileri öğrencilerle bir araya geldi.

08 Nisan 2019 - 10:48

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) IEEE (The Institute of Electrical and Electronics Engineers) Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen ‘E-Ticaret’19 Zirvesi’ İşletme Fakültesi Amfi 1’de gerçekleştirildi. Etkinliğe akademisyenler, öğrenciler ve ticari firmaların temsilcileri yoğun ilgi gösterdi. Zirve’de LCW, getir.com, GittiGidiyor, Hepsiburada firmalarının temsilcileri birer sunum gerçekleştirerek bilgi iletişimini kolaylaştıran teknolojik gelişmelerin bir parçası olarak ortaya çıkan e-ticaretin günümüzdeki yansımalarına değindiler. Ayrıca Logo Yazılım, Unilever, Nestle ve PepsiCo’den yönetici ve müdürler FMCG (Fast-Moving Consumer Goods) Paneli’nde konuşmacı olarak yer aldılar.

E-TİCARETİN ÖNEMİ ANLATILDI
Konuşmacılar firmalarının e-ticaret politikasını dinleyicilere aktararak; içerik pazarlama, e-mail marketing ve sosyal medya stratejisi, elektronik ödeme ve İnternet teknolojileri konularında önemli bilgiler sundu. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) dünya ticaretinde gün geçtikçe daha çok yer aldığına dikkat çeken konuşmacılar, öğrencilere gelecekte başarılı bir girişimci adayı olduklarını anımsatarak konu ile ilgili gelişmeleri takip etmelerini önerdi. E-ticaret firmalarının dünyanın en büyük şirketleri arasında yer aldığını ve bu hızlı gelişiminin tüketici açısından da önemli avantajları olduğunu dile getiren konuşmacılar, iş dünyasında rekabet edebilmek için İnternet teknolojisinin iyi bilinmesi gerektiğini kaydetti. Etkinliğin sonunda GTÜ IEEE Öğrenci Topluluğu başkan ve üyeleri tarafından konuşmacılara Teşekkür Plaketi takdim edildi. Ayrıca katılımcılara çeşitli hediyeler verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kurban satış yerlerinin kurası çekildi
Kurban satış yerlerinin kurası çekildi
6 haftada 702 kişi kurtardılar
6 haftada 702 kişi kurtardılar