“Haftanın bir günü Gebze’de olacağım”

“Haftanın bir günü Gebze’de olacağım”

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, Yenigün Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Büyükakın, “Haftanın en az bir gününü Gebze bölgesinde geçireceğim” diye söyledi.

07 Aralık 2018 - 09:20

Önceki gün Ankara’ya giden Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti genel merkezindeki ziyaretiyle ilgili detaylar aktardı. Gazeteci Uğur Saray’a konuşan Büyükakın, sürecin ayın ortasına kadar tamamlanacağını öngördüğünü ifade etti. Genel merkez yöneticileriyle sadece istişare ettiğini söyleyen Büyükakın, “Ben zaten şuan aday adaylarıyla görüşmelerimi sürdürüyorum. İletişime geçmek isteyen adaylarımızla şansı var veya yok demeden ayırt etmeksizin gecenin ikisi de olsa dinliyorum” dedi. Gebze’nin öneminin farkında olduğunun altını çizen KBB adayı Büyükakın sözlerine, “Seçildiğim takdirde, İbrahim başkanın geleneğini bende sürdüreceğim. Haftanın en az bir gününü Gebze bölgesine ayırarak vatandaşlarımızla bir arada olacağım” cümlelerini ekledi. Büyükakın’ın sorularımıza verdiği cevaplar şu şekilde oldu;

ADAYLAR HENÜZ BELİRLENMEDİ
"Genel merkezimizde istişare mahiyetinde bir toplantı yaptık. Şimdiye kadar yapılan bir çalışma vardı ben onların bilgilerini aldım. Bazı değerlendirmeler yaptık, o çerçevede kanaatlerime bir kez daha bakacağım. Sonrasında bir ziyaret daha yapmam gerekiyor. Ama ben sadece genel merkezimize gitmedim bakanlıkta ilgilenmem gereken hususlar da vardı, onları da görüştüm. Eğer adayların kararlaştırıldığını sormak istiyorsan öyle bir durum yok. Aslında süre çok hızlı ilerliyor, geçmiş seçimlere baktığınızda takvim bu kadar hızlı değildi aday belirlemek Şubat ayını buluyordu. Tahmin ediyorum ki sürecin sona ermesi Aralık ortasını bulur. Sayın Cumhurbaşkanımız gelecek, ona bir sunum yapılacak. Ondan sonra tekrar üstünden geçilir diye düşünüyorum.

GEBZE METROSU PROJESİ BANA AİT
Ben Gebze’nin öneminin başından beri farkındayım. Kentin tamamına hakim olma ve kentin tamamını algılama konusunda da bu kentte en yetişmiş insanlardan biriyim. Mütevazi olalım ama fazlası da riya olur. Mesela Gebze Metrosu, benim dönemimde projelendirilmiş bir hizmettir. Görevi devrettiğim dönemde ihale aşamasına getirmiştim, benden sonraki arkadaşlarımızda ihale etmişti. Gebze ve bölgesi bizim için çok değerli, İbrahim Karaosmanoğlu’nun haftanın bir gününü Gebze’de geçirmek gibi bir geleneği var. Nasip olur Gebzeli hemşerilerimiz de tercihlerinde bizleri seçerse inşallah o geleneği bende sürdüreceğim. Perşembe mi olur Salı mı olur gününü bilemem ama benim kendi trafiğime göre günü belirleyip bölgede olmayı hedefliyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocukları en çok ısıran köpek cinsi 'pitbull'
Çocukları en çok ısıran köpek cinsi 'pitbull'
Fiat Chrysler ve Renault birleşiyor mu?
Fiat Chrysler ve Renault birleşiyor mu?