Höbek’ten deklarasyon gibi açıklama!

Höbek’ten deklarasyon gibi açıklama!

AK Parti’nin bölgemizdeki önde gelen isimlerinden olan Dr. Hakan Höbek, yerel seçim sürecine ilişkin bir açıklama yayımladı.

08 Ocak 2019 - 16:38

27. Dönem Kocaeli Milletvekili Adayı olan, bununla beraber Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bölgedeki önemli temsilcilerinden olan Dr. Höbek, yaklaşan yerel seçim öncesinde yazılı bir duyuru yaparak, ben demeden biz anlayışıyla hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. Birlik ve beraberliğin tüm süreç boyunca sürmesinin şart olduğunun altını çizen Höbek, “Hiçbir şey ülkemin geleceği için Recep Tayyip Erdoğan’dan önemli değil” dedi. İşte Höbek’in açıklamaları şu şekilde;

“DEĞİŞMEZ KALIP OLARAK; HİZMET İÇİN!”
“Değerli dostlarım; Ülkemiz yerel yönetimler seçim sürecine girerken, her seçimde olduğu gibi tüm partilerde aday adayları başvuruları hızlandı. Allah hepsine güç versin başarılı kılsın inşallah. Bu arkadaşlarımızın hepsi birbirinden üstün değerlere sahipler. Hepsi de ülkesini ve halkını seviyor kuşkusuz. Hepsine aynı soruyu sormayı deneyelim ve diyelim ki neden siyaset ve niçin AK Parti? Cevabı çok kısa ve değişmez kalıp olarak; Hizmet için! ve ben kendimi AK Parti’ye ait hissediyorum olacaktır.

“SAMİMİ OLANLARI NASIL AYIRT ETMELİYİZ”
Yani siyaset yapıyor olmalarının tek bir nedeni var o da hizmet! Peki Samimiler mi? Bence çoğu öyle ama samimi olmayanlar da var doğal olarak. Samimi olanlarla olmayanları nasıl ayırt etmeliyiz? AK Parti gibi kurumsallaşmış partiler bunun takipçisi olmalı ve oluyor da. Çizgiden çıkan belirleniyor hiç kuşkusuz. Milletvekilliğine olsun, Belediye Başkanlığı ve Meclis üyelikleri için olsun çok kişi aday olur ancak doğru ya da yanlış bir kişiye nasip olur o makam. Ne yazık ki süreç orada başlar. Aday olamayanların kırgınlıkları başlar, aslında bu doğaldır ancak bu 2-3 gün için doğaldır, sonrası ise patolojik olur.

“BAZI ÖRNEKLERİNİ VEREBİLDİĞİM GERÇEKLER”
Bir ders verelim AK Parti’ye de görsünler diyenler mi dersiniz, Sadece dükkanda esnafla gözüküp Facebook’ta paylaşan, oysa parti aleyhinde çalışanlar mı dersiniz, partimiz içinde aday olamayan arkadaşlarımızın oluşturdukları parti aleyhine gruplaşmalar mı dersiniz, bu arada aday olanların çevresinde toplanan şakşakçı ve çıkarcılar mı dersiniz ki bunlar en tehlikelisi. Benim adayım olmadı deyip pasif çalışan teşkilatlar mı dersiniz, geçmiş dönemde partiye reis için, inandığı için emek vermiş insanları tekrar sahneye çıkmasın diye programlara çağırmayan teşkilatlar mı dersiniz sadece bazı örneklerini verebildiğim sosyolojik gerçeklerdir.

“ÜLKEMİZ VE ÇOCUKLARIMIZ İÇİN AK PARTİ’DEYDİK”
Ama biz Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında, inancımızla ve ülkemizin, çocuklarımızın geleceği için onunla beraber yürürken hizmet için AK Parti’deydik. Unutuldu bu değerler, şimdi ben varsam olur, olmazsam çocuklarımın geleceğinden banane oldu! Dünyada uzun süre iktidarda kalan partiler ki bizde de öyledir, çok daha iyi hizmet vereceğine inandıran partilerdir. Hizmet ettiğiniz sürece iktidarda kalırsınız, hizmeti azalttığınızda oyunuz azalır, bıraktığınızda da tarihin yapraklarında yerinizi alırsınız. Partiler ve hizmet yarışına giren her birey bunu unutmamalı. Siyaset uzun bir süreç ve ben değil, biz diyebilen partililerine sahip partiler uzun süre ayakta kalıyor.

“ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN”
Aday adayı olan tüm arkadaşlarım ve teşkilatlarımız,  birlik ve beraberliğimiz her süreçte daim olsun. Aksi davrananları içimizde barındırmayalım.24 Haziran milletvekilliği seçimlerinde bunu sağlayamadık. Bunu sizlerle paylaşırken hiç bir şey ülkemin geleceği için kendini ortaya koyan, Recep Tayyip Erdoğan Başkanımızdan önemli değil diye düşünmemdendir. Allah yardımcınız olsun.   

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gebzeli polis kalp krizine yenik düştü
Gebzeli polis kalp krizine yenik düştü
Helallik isteyip istifa etti
Helallik isteyip istifa etti