İlk gün 20 bin imza, hedef 100 bin!

İlk gün 20 bin imza, hedef 100 bin!

Altyapısı, fiziki ve coğrafi yapısıyla, sadece şehir merkezinde 350 bine yaklaşan nüfus oranıyla yaklaşık Türkiye’nin 40 ilinden daha büyük konumda olan Gebze, il olacağı günü beklerken, Gebzespor taraftarı da bu yönde seferberlik ilan ederek “Gebze il olsun” kampanyası başlattı.

16 Temmuz 2017 - 14:58

15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yıldönümünde Kent Meydanı’na akın ederek hem demokrasiye sahip çıkan hem de Gebze’nin il olması için imza kampanyası başlatan Gebzespor’un taraftar grubu Eskiçarşı, örnek bir Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu bir kez daha gösterdi. 15 Temmuz akşamından 16 Temmuz sabahına kadar toplanan imzaların 20 bin civarında olduğu açıklandı.

82 PLAKALARLA FOTOĞRAF VERİLDİ

FETÖ mensuplarınca gerçekleştirilen darbe girişiminin yıldönümünde 7’den 70’e ellerine Türk Bayrağı’nı alan Gebzespor taraftarı, 15 Temmuz’u unutmadığını göstererek sabahın erken saatlerine kadar Kent Meydanı’nda nöbet tuttu. Demokrasiye sahip çıkan ve bunun yanında Gebze’nin il olması için imza kampanyası başlatan Gebzespor taraftarları, 15 Temmuz gibi önemli bir günde Gebze’nin il olması adına kamuoyuna önemli mesajlar verdi. Temsili olarak ‘82’ plaka bastıran, ‘TC Gebze Valiliği’ ve buna benzer ‘il’ ile geçen ifadeler yazan pankartları asan Eskiçarşı Taraftar Grubu’nun imza standı büyük ilgi gördü. Genci, yaşlısı herkes Gebzespor taraftarlarının sesine kulak vererek Gebze’nin il olması için imza attılar. Toplanan imzaların 20 bin civarında olduğu ve kampanyanın 1 hafta daha süreceği öğrenildi. Hedeflenen rakam ise 100 bin olarak açıklandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elektrikli uçak Norveç'te test edildi
Elektrikli uçak Norveç'te test edildi
Aydemir,
Aydemir, "Sorunlara çözüm için CHP"