İşte AK Parti Kocaeli belediye başkan adayları!

İşte AK Parti Kocaeli belediye başkan adayları!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilimizde AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı'nda konuşuyor.

12 Ocak 2019 - 11:29 - Güncelleme: 12 Ocak 2019 - 16:02

31 Mart yerel seçimleri için zun zamandır merakla beklenen adaylar bugün açıklanıyor. Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda gerçekleşen aday tanıtım toplantısı için ilimize gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaelililer tarafından coşkuyla karşılandı. Erdoğan  konuşmasına; "Kocaeli'nin tüm ilçelerindeki mahallerindeki vatandaşlarımı selamlıyorum. Hiçbir zaman unutulmayacaksınız buna inanıyorum. Kurulduğu günden beri Kocaeli teşkilatında görev yapmış demokrasimize hizmet etmiş tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Tüm seçimlerde olduğu gibi Kocaeli bu seçimlerde de tercihini hizmet siyasetinden yana kullanacaktır. AK Parti kadroları daha çok çalışacak ve inşallah tüm ilçelerimizde bir kez daha AK Parti'nin zafer sancağını salladıracaktır. Bu şehir emeğin fedekarlığın değerini çok iyi bulur." sözleriyle başladı.

"TALİMAT VERİYORUM, ADRESLERİNİ BULUP KAYIT YAPTIRACAKSINIZ"
Dün Ankara ve Trabzon’da söylemiştim 31 Mart seçimlerinde teşkilatlara çok önemli görevler düşüyor. Seçmen kütüklerini incelediğimizde AK Parti seçmenlerinden 504 bininin burada kayıtlı olmadığını tespit ettik.  Bu seçimde 1 milyon gencimiz de ilk defa oy kullanacak. 1,5 milyon kişi geçen seçimde ilçe değiştirdi içinde de 220 bin AK Parti üyesi var. 

Tarih bize inşallah tarihimizdeki liderle birlikte yeni bir tarih yazdırmayı nasip etsin. Cumhuriyet yeniden bir kuruluş değildir aslında Selçuklu’nun Osmanlı’nın bir devamı niteliğindedir. Tüm il ve ilçe başkanlarımıza buradan talimat veriyorum. Seçmen kütüklerinde yer almayan seçmenlerimizin adreslerini bulup kayıtlarını yaptıracaksınız.

Adres değiştirerek ilinize ilçenize gelmiş üyelerimizle hemen temasa geçeceksiniz. Üyemiz olmayan vatandaşlarımıza da hoş geldin ziyaretine gideceksiniz. Bunları hakkıyla yaptığınız zaman AK Parti’nin önünde yepyeni bir dönem açılacaktır. 

"KOCAELİ ÜRETİYORSA İŞLER YOLUNDADIR"
Kocaeli ticari ve beşeri zenginlikleri ile bu ülkenin lokomotif şehirlerinden bir tanesidir. O yüzden buradaki hizmetlerin bir farklılığı var. Kocaeli’nde kişi başına düşen milli gelir Türkiye ortalamasının üstüne çıkarak 18 bin dolara ulaştı. Bu rakamla Kocaeli milli gelir sıralamasında Türkiye’de ikinci sırada. 24 katrilyon lira Kocaeli’ne yatırım yaptık. Kocaeli üniversitesini yeni yatırımlarla büyüttük. Ülkenin önde gelen eğitim kurumlarından biri oldu.

"DALGALANMA YERİNİ İSTİKRARA BIRAKTI"
Dövizi ve faizi kullanarak ülkemizi tökezletmeye kalktılar. Açıklanan her veri ekonomideki dalgalanmanın yerini yeniden istikrara bıraktığını gösteriyor. Cari işlemler açığı son 20 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu bir müjdedir. Kredi kartı borcu olanından esnafımıza her kesime desteğimizle vatandaşımızın yanında yer aldık. Son ekonomik tuzak da milletimizin hedeflerine ulaşma azmini kamçılamıştır. Ya iyi bir hamle yapıp bir üst lige çıkacağız ya da patinaj yaparak eski günlere geri döneceğiz. Biz milletimizi bir üst lige çıkarmaya kararlıyız. İngilizlerin çok önemli bir kuruluşu açıklamayı yaptı. '2030 yılında Amerika üçüncü sıraya, Türkiye ise beşinci sıraya yükselecek' dedi."

"ARADAKİ FARK BU"
Osmangazi Köprüsü'nü Kocaeli ile birlikte ülkemize kazandırdık. İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate düşürdük. Bu çok önemli dev bir proje. İstanbul-İzmir otoyolunun biten kesimlerini etap etap trafiğe açıyoruz. Kocaeli'nin, İstanbul, Sakarya, Bilecik ve Konya'yı yüksek hızlı tren ile bağladık. Biz yaparız onlar konuşur. Aradaki fark bu.

İŞTE MERAKLA BEKLENEN AK PARTİ ADAYLARI
Başiskele - Yasin Özlü
Çayırova - Bünyamin Çiftçi 
Darıca - Muzaffer Bıyık
Derince - Zeki Aygün
Dilovası - Hamza Şayir
Gebze - Zinnur Büyükgöz
Gölcük - Ali Yıldırım Sezer
İzmit - Azize Sibel Gönül
Kandıra - Adnan Turan
Karamürsel - İsmail Yıldırım
Kartepe - Muhammed Mustafa Kocaman
Körfez - Şener Söğüt

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Felaketin acı bilançosu; 1 ölü
Felaketin acı bilançosu; 1 ölü
Muzaffer Bıyık,
Muzaffer Bıyık, "Mağduriyetler giderilecek"