İyi Parti’nin adayı Kaman

İyi Parti'nin adayı Kaman

İyi Parti Kocaeli İl Başkanlığı dün gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısı sonrasında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başkan adayını netleştirdi.

11 Ocak 2019 - 09:59

Bilindiği üzere CHP ile İyi Parti arasında yapılan seçim ittifakı kapsamında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İyi Parti'ye bırakılmıştı. İyi Parti'nin ise Büyükşehir için kimi aday göstereceği kamuoyunda merak ediliyordu. Dün gerçekleştirilen toplantı sonrasında İyi Parti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı netleşti. Bu çerçevede Serdar Kaman, İyi Parti'nin büyükşehir adayı oldu.

"SALI GÜNÜ AÇIKLANACAK"
Dün İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve Kaman, partinin Kocaeli il teşkilatında bir araya geldi. İl yönetiminin de hazır bulunduğu toplantı sonrasında, resmi açıklama geldi ve Kaman aday olarak ilan edildi. Yıldız ise toplantı sonrasında açıklamalarda bulunarak şunları dile getirdi; "Değerli arkadaşlar, yapılan yönetim kurulu toplantısı sonrasında, oybirliği ile Sayın Sedar Kaman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak onaylanmıştır. Muhtemelen Salı günü TBMM'de yapılacak grup toplantısında Genel Başkanımız Meral Akşener tarafından ismi açıklanacaktır."

SERDAR KAMAN KİMDİR?
1965 yılında Elazığ’da dünyaya gelen Serdar Kaman, 1987 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Gastroenteroloji Cerrahisi uzmanı olan, sağlık alanındaki kariyerine Özel Akademi Hastanesi ve VM Madical Park Kocaeli Hastanesi’nde devam eden Kaman, uzun yıllar Doğru Yol Partisi ve sonrasında kurulan Demokrat Parti’de önemli görevlerde bulunmuştu. Geçtiğimiz 1 Kasım seçim sürecinde MHP’den Kocaeli milletvekili adayı gösterilen Kaman, evli ve 2 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Felaketin acı bilançosu; 1 ölü
Felaketin acı bilançosu; 1 ölü
Muzaffer Bıyık,
Muzaffer Bıyık, "Mağduriyetler giderilecek"