Kağıtsporlu izcilerden anlamlı etkinlik

Kağıtsporlu izcilerden anlamlı etkinlik

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu izciler, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi.

11 Ekim 2017 - 11:53

Büyükşehirli izcilerin düzenlediği etkinlik ile cami ve şehitlik ziyaretlerini gerçekleştirildi. İzciler, bunun yanı sıra Yenikent Mimar Sinan Caminin de temizliğini yaptı. Düzenlenen etkinliğe 80 izcinin yanı sıra 6 eğitimci lider de katıldı.

TARİHİ CAMİİ ZİYARET ETTİLER
Kağıtsporlu Akşemsettin ve Arslanbey Ergin izci üniteleri Camiler ve Din Görevlileri haftası kapsamında İzmit’in fethinin sembolü olan Tarihi Orhan Camii’ni ziyaret etti. İzcilere burada eğitimci liderler tarafından camiinin tarihi ve önemi hakkında bilgiler verildi. İzciler camii ziyaretinin ardından İzmit Bağçeşme’de bulunan Namazgâh şehitliğini ziyaret etti.

CAMİ’Yİ TEMİZLEDİLER
Kağıtspor İzcilik branşı bünyesinde faaliyet gösteren Albayrak izci grubuna bağlı Hedef Erkek Oymak, Ateş Kız Oymak ve Zirve Ergin izci üniteleri izcileri, topluma hizmet faaliyeti gerçekleştirdi. Yenikent Mimar Sinan Camii gerçekleştirilen etkinlikte Kağıtsporlu izciler ayrıca camii temizliği de yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dişeti hastalıklarınızın sebebi stres olabilir!
Dişeti hastalıklarınızın sebebi stres olabilir!
Depresyona giren kadınlar, alzheimer riski taşıyor
Depresyona giren kadınlar, alzheimer riski taşıyor