Kandaz; "Kışlayı kimseye yedirmeyiz"

Kandaz; "Kışlayı kimseye yedirmeyiz"

Gebzeli muhtarlar askeri kışla alanının TOKİ'ye verilmesine itiraz ediyor. Bu kapsamda 40 muhtar aralarında imza kampanyası başlattı, itiraz dilekçesi Büyükşehir Belediyesi'ne sunulacak.

17 Nisan 2018 - 17:06 - Güncelleme: 17 Nisan 2018 - 18:39

Kampanyanın mimarı Arapçeşme Mahallesi Muhtarı Remzi Kandaz, konuyla alakalı gazetemizi bilgilendirdi. Kandaz askeri kışla alanının TOKİ'ye verilmesinin büyük hata olacağını söyledi. Bununla ilgili Gebze'deki muhtarlara bir çağrıda bulanan ve karşılık gören Kandaz şunları aktardı; "Ben Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Işık'a, vatandaşın dışarıya çıkıp hava alacak bir yerinin olmadığını söylemiştim. Askeri kışlanın Gebze'ye kazandırılması için gerekli kamuoyunu oluşturmak adına muhtarlarımıza bir çağrıda bulundum. Bu konuda kararlıyız, askeri alan Gebzelinin hakkıdır" dedi. Kandaz şöyle devam etti;

FİKRİ IŞIK'A HATIRLATMADA BULUNDU
Ben Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na gidip olası bir deprem durumunda vatandaşın toplanma alanının olmadığını da belirttim. Biz muhtarlar olarak bu alanın TOKİ'ye verilmesine karşıyız, Gebze kışlasının Gebze halkına akciğer olmasını istiyoruz. Bu alan İzmit Sekapark gibi bir alan olarak vatandaşın nefes alacağı bir yer olabilir, kaymakamlık, emniyet müdürlüğü gibi devlet daireleri yapılabilir. Elimizden geldiği kadar askeri alanın TOKİ'ye verilmemesi için mücadele edeceğiz. Fikri Işık, 'Akıllı bir siyasetçi muhtarlarla iyi geçinir' demişti, bu sözü kendisine hatırlatırım.

GEREKİRSE MİLLETİ AYAKLANDIRIRIZ
İtiraz dilekçemizi Kocaeli Büyükşehir Başkanlığı'na sunacağız. Eğer bu çalışmalarımız cevapsız kalırsa gerekirse milleti bile ayaklandırırız, E-5'i ve otobanı kapatırız. Kamuoyu STK'lar, dernekler bizim arkamızda, biz milletle güçlüyüz. Bizi ka’le almıyorlarsa bir dahaki seçimlerde aday olmayı düşünmesinler. Bu konuda kim bize destek olmuyorsa hiç Gebzeliyim demesin. İzmit lobisi Gebze'ye kıymet vermiyor. İzmit'e yapılan hizmet ile Gebze'ye yapılan hizmet arasında dağlar kadar fark var. Her yerde bisiklet yolu var Gebze'de yok. Gebze'nin yeşil alana ihtiyacı var. Binaların arasında yeşil alan olmaz. Devletin TOKİ'ye borcu varsa başka yerden arazi versin"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rusya'da uçak kaçırma girişimi
Rusya'da uçak kaçırma girişimi
Akşener'den
Akşener'den "ittifak" açıklaması