Reklam
Karahan’dan pazar yeri açıklaması

Karahan’dan pazar yeri açıklaması

AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, Çayırova’da kurulacak açık pazar yerine ilişkin gelen eleştirilere cevap verdi.

05 Temmuz 2019 - 09:24

Bilindiği üzere 1 Temmuz’da yapılan Çayırova Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda alınan kararla Yenimahalle 5114/4 Sokak’ta açık Pazar kurulması oyçokluğu ile kabul görmüştü. Konu hakkında açıklamalarda bulunan CHP Çayırova İlçe Başkanı Çetin Hartamacı, alınan kararın çağdaşlık ve modernlikle bağdaşmadığını savunmuştu. Bunun üzerine AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı ve şunları dile getirdi; “Çayırova Belediyesi, 1 Temmuz 2019 tarihli meclis kararıyla yeni bir pazar açılmasına karar vermişti. Yeni bir pazar açılması kararı halkın yoğun talebi üzerine alınmıştı ancak belediyece alınan bu karar Çayırova halkını sevindirirken, CHP’li belediye meclis üyeleri, halktan gelen talepleri görmezden gelip, yeni bir pazar açılmasına karşı çıkmış, Çayırova CHP İlçe Başkanı Sayın Çetin Hartamacı yerel bir gazetede konuya ilişkin açıklama yapmıştır. O açıklamada özetle, Pazar yerinin ciddi bir ihtiyaç olduğu söylenmesine rağmen pazarın açılmasına siyaseten karşı durulmuş, pazar ihtiyacının karşılanması için tanzim satış mağazası önerilmiştir ve aslında sokak pazarı konusu üzerinden aslında AK Parti eleştirisi yapılmıştır.

"HALKIN FİKİRLERİNİ CİDDİYE ALMAMAKTIR"
Çayırova Belediye Başkanımız Sayın Bünyamin Çiftçi, halkımızın oldukça büyük bir kesiminin desteği ve yüksek oy oranıyla seçilmiş bir belediye başkanıdır. Gerek seçim çalışmaları sırasında gerekse seçimlerden sonraki zamanda, Çayırova’da yeni bir pazar açılmasına yönelik halktan yoğun talep gelmiş, belediye yönetimi ise halkın bu taleplerini dikkate alıp, kapalı bir pazar alanı oluşturuluncaya kadar sokak pazarı kurulmasına karar vermiştir. Şimdi kalkıp sokak pazarı kurulması kararını eleştirmek, hatta bu eleştiriyi yaparken bunun ülkeyi geriye götüreceğini söylemek, halkın fikirlerini ciddiye almamaktan başka bir şey değildir.

"SİYASET TOPLUM YARARINA YAPILMALIDIR"
Daha kısa süre önce patates soğan fiyatlarının yüksek olmasından dolayı şikayet eden bir anlayış, bugün yeni bir pazar kurulmasına karşı çıkarken, nasıl bir tezata düştüğünü dahi görememektedir. Siyaset yapmak herkesin hakkıdır ancak bu sırf siyaset olsun diye değil, toplum yararına yapılmalıdır. Halktan gelen talepleri dikkate almadan yapılan siyaset, halka rağmen yapılmış siyasettir. Halkın taleplerini ciddiye almak, halkın iradesine uygun davranmak ise AK Partimizin en temel siyaset anlayışıdır. Kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
10 gemiye, 10 ayda 10 milyon ceza!
10 gemiye, 10 ayda 10 milyon ceza!
Gebze, 'Fransız' kalmadı
Gebze, 'Fransız' kalmadı