Kilo almanın sebebi eksik diş mi?

Kilo almanın sebebi eksik diş mi?

Dt. Pertev Kökdemir, eksik dişlerin, hem sağlığınızı hem de sosyal hayatınızı etkileyecek sonuçlara sebep olabileceğini belirtti. Kökdemir, bu kişilerin çiğneme zorluğu çekebileceğini ve beslenme alışkanlıkları olumsuz yönde etkilendiği için de kilo alabileceklerini kaydetti.

12 Haziran 2019 - 09:33

Habertürk'ün haberine göre, Dt. Pertev Kökdemir, eksik dişlerin, hem sağlığınızı hem de sosyal hayatınızı etkileyecek sonuçlara sebep olabileceğini belirtti. Kökdemir, bu kişilerin çiğneme zorluğu çekebileceğini ve beslenme alışkanlıkları olumsuz yönde etkilendiği için de kilo alabileceklerini kaydetti. Eksik diş, komşu dişlerin devrilmesine, bozulmasına, karşı dişlerin eksik diş bölgesine uzamasına ve dolayısıyla çiğneme fonksiyonunun azalmasına neden oluyor. Bu sebeplerden dolayı da kişinin çiğneme düzeni değişir.

İYİ ÇİĞNENMEYEN BESİNLER MİDE HASTALIKLARINA SEBEP
Sağlıklı bir çiğneme çift taraflı olurken tek taraflı çiğneme ile çene eklemlerinde ağrı ve kilitlenmeler oluşabilir. Dt. Kökdemir, "Diş eksikliği, besinlerin iyi çiğnenmeden yutulmasına, daha hızlı yemek yenilmesine ve dolayısıyla kilo alımına neden olabilir. Ayrıca iyi çiğnenmeyen besinlerin bazı mide hastalıklarına da sebep olabilir" dedi.

EKSİK DİŞ DAHA YAŞLI GÖSTEREBİLİR
Kişinin öncelikle gülüşünü bozarak özgüveninin azalmasına sebep olan eksik dişlerin ayrıca dudak ve yanakların çökmesine, kırışmasına ve yüzün daha yaşlı ve zayıf bir görüntü almasına neden olduğunu söyleyen Dt. Kökdemir, eksik dişlerin kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebileceğini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aras’a genel merkezden misafir var
Aras’a genel merkezden misafir var
ÇYDD’de kodlama eğitimi başladı
ÇYDD’de kodlama eğitimi başladı