Korsan servislere geçit yok

Korsan servislere geçit yok

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri birlikte çalışarak ‘’Korsan Servis’’ taşımacılarına geçit vermiyor.

07 Şubat 2019 - 13:10

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Daire Başkanlığı Kara Ulaşım Müdürlüğü’ne bağlı Denetim Şefliği ekipleri, korsan olarak taşımacılık yapan servis araçlarına göz açtırmıyor. Vatandaşların güvenli yolculuk yapması amacıyla Kocaeli genelinde Korsan Servis ve P Plaka denetim uygulamaları düzenli aralıklarla devam ediyor.

412 SERVİS ARACI DURDURULDU
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü birlikte çalışarak il genelinde korsan yolcu taşımacılığı yapan servis minibüslerinin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı. İl genelinde kurulan uygulama noktalarında 412 servis minibüsü durdurularak, evrakları incelendi.

KORSAN TAŞIMACILIK ÖNLENİYOR
P plaka sahibi esnafın 'Korsan Servis' olarak tabir edilen taşımacılar yüzünden mağdur olmaması ve korsan taşımacılığın önlenmesi için yapılan denetimlere Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri de katılıyor.

19 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ
Ekiplerin durdurduğu 412 araçta incelemeler yapıldı. Yapılan kontrollerde 19 servis minibüsü 60 gün süreyle trafikten men edilirken, 24 araç sürücüsüne de ilgili mevzuat hükümlerine göre gerekli cezai işlemler uygulandı.

KONTROLLER SIK SIK YAPILIYOR
Yapılan denetimlerde; izinsiz olarak taşımacılık yapan, Kocaeli’ye diğer illerden gelen ancak güzergâh izni almadan taşımacılık yapan, kapasitesinin üstünde taşımacılık yapan, güzergahı dışında taşımacılık yapan, rehber öğretmen olmadan taşımacılık yapan, personel çalışma belgesi olmadan araç kullanan, taşıması gereken yolcu listesi dışında yolcu taşıyan şoför ve araçlara cezai işlemler uygulanıyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yaziklar olsun
    6 ay önce
    Benim sirket aracimi bagladilar.icinde 2 tane arkadaşım var diye.ne servis cekiyorum ne ticari bi is yapiyorum.arac pejo 301..gidin kacak p plakalarla uğraşın.ama sizin amaciniz vatandasi bezdirmek..gebzede servis odasi baskan yardimcisi fatih yuce denen sahsiyet sucsuz vatandasin araçlarını korsan diyerek polisle işbirliği yaparak baglatti...allahindan bulsunlar colugundan cocugundan çıksın bu kadar insanin vebali
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaettin Kurt dualarla anıldı
Alaettin Kurt dualarla anıldı
Hartamacı'dan 17 Ağustos mesajı
Hartamacı'dan 17 Ağustos mesajı