“Kültür ve sanat önemli bir yer tutuyor”

“Kültür ve sanat önemli bir yer tutuyor”

Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK) Uygulamalı Fotoğraf Atölyesi “Arayış” Sergisi Açılış Töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

09 Ocak 2019 - 09:35

Sabancı Kültür Merkezinde düzenlenen açılış törenine; Vali Aksoy’un yanı sıra, Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Ümran Özdemir ve fotoğraf severler katıldı. Sergiye katılanlar adına Asiye Yılmaz, Atölye Eğitmeni ve Sergi Küratörü M. Özcan Taras ve Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Ümran Özdemir’in konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy kürsüye çıktı ve katılımcılara seslendi. Aksoy konuşmasında, “Bugün Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneğinin öncülüğünde gerçekleştirilen bir serginin açılışında sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Kocaeli’nde kültür ve sanat yaşamı önemli bir yer tutuyor. Bunun daha iyi bir noktaya taşınması bakımından kültürel faaliyetlerin yoğunlaşması, sanatsal aktivitelerin daha iyi bir noktaya taşınması adına sivil toplum kuruluşlarımızın koordinasyonunda yapılan çalışmalar oldukça önemlidir” dedi.

"GÜZEL BİR AKTİVİTE"
Vali Aksoy açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; “Kocaeli’nde fotoğraf sanatının gelişmesini sağlayan ve bu amaçla kurulduğu günden itibaren önemli görev yürüten bu derneğimizin bugün yeni üyeleri ile birlikte güzel bir çalışmasına tanıklık edeceğiz. Fotoğraf sanatı insanlarımızın belirli bir alana yoğunlaşmasına fırsat veren, yaşadıkları bölgenin, çektikleri nesnelerin görüntülerini hem çevreyle, hem de dünya ile paylaşmalarına fırsat sağlayan güzel bir aktivitedir.  Umuyorum ki burada arkadaşlarımızın çekmiş olduğu fotoğraflar Kocaelimizin farklı yönlerini bizlere bir kez daha hatırlatmış olacaktır.” Konuşmaların ardından Vali Aksoy, atölyeyi tamamlayan sergi sahiplerini tebrik ederek, belgelerini verdi ve sergiyi gezdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KBB'nin 2020 bütçesi belli oldu
KBB'nin 2020 bütçesi belli oldu
Kaymakam Güler, gazileri makamında ağırladı
Kaymakam Güler, gazileri makamında ağırladı