Kültürümüz tanıtılıyor

Kültürümüz tanıtılıyor

Darıca Mehmet Akif Orta Okulu, 3 ülke ile birlikte yürüttüğü Erasmus (AB fonu) projesi kapmasında, Litvanya, Finlandiya ve İspanya’dan konuk ağırlıyor. Toplamda 6 gün sürecek olan bir program hazırlayan okul yönetimi, bir sonraki etkinlik kapmasında yurt dışına çıkacak.

12 Ocak 2018 - 15:10

Okulun İngilizce Öğretmeni Sema Aykuş’un koordinatörlüğünü üstlendiği ve konu olarak, “Ozanlar, gazeteciler, hikaye anlatıcılar, gezginler, aktörler, toleransın savunucuları ve kahramanlar” seçilen projenin ilk etabı Türkiye’de start verdi. 3 ülkeden dokuz öğretmen ve on altı öğrencinin katıldığı etkinliklere Darıca Mehmet Akif Orta Okulu ev sahipliği yapıyor. Toplamda 27 bin EURO hibe desteğin alındı projenin amaçlarını Sema Aykuş değerlendirdi. Aykuş, “Proje sayesinde tatbiki ülkeler arası ve okullarımızın daha da kaynaşması olacak. Öğrencilerimizin de yurt dışına yapacağı ziyaretlerde yabancı dillerinin gelişmesine katkı sunacak ve ülkemizin kültürlerini farklı ülkelere taşıyacak. Bu kapsamda ilk ev sahipliğini ülkemizin ve okulumuzun yapmasından dolayı üzerimizde hem sorumluluk hem de heyecan bulunmakta. 35 misafirlerimizi en iyi şartlarda dolu dolu hazırladığımız programlarımızla 6 gün boyunca ağırlayacağız” dedi. Projenin 2 yıl süreceği bilgisi verildi.

“YENİ PROJELERİMİZ DE OLACAK”
Okul Müdürü Fetullah Çamlıca ise yaptığı konuşmasında, “Okul olarak böyle bir programda yer aldığımız için sevinçliyiz. İnşallah daha değişik projelerle de öğrenci ve velilerimizin karşısında olacağız. İki yıl sürecek projemizin ilk ayı 2017’de Litvanya’da yapılan toplantıyla karara bağlandı. Ortak ülkelerin eğitim sistemlerini, kültürlerini, tarihlerini inceleme ve yaşama fırsatı bulacağız. Bugün bizlerle birlikte olan tüm misafirlerimize teşekkür ediyor, ülkemize hoş geldiniz diyoruz” diye söyledi.

PROJENİN PROGRAMI İSE ŞÖYLE
Aralarında Türkiye’nin de olduğu toplamda dört ülkenin yer aldığı Erasmus Projesi’nin Darıca ayağındaki programı belli oldu. Bugün 08.30’da Darıca Mehmet Akif Ortaokulu’nda ilk kez bir araya gelen heyetler, 15 Ocak Pazartesi Saat: 13:00 ila 15:00 arasında Darıca protokolünü ziyaret edecek, 16 Ocak Salı günü Saat: 14:00 ila 17:00 Darıca Hayvanat Bahçesi gezisi ve son olarak 17 Ocak Çarşamba günü Saat: 18.30’de Darıca Elit Hotel’de elveda yemeği yenilecek.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ÖFA
    9 ay önce
    Tebrikler Sema öğretmenim... sizin gibi daha çok sayıda öğretmen olsa bu memleket gerçekten ihya olur....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP’den ilçe protokolüne teşekkür
MHP’den ilçe protokolüne teşekkür
Karzaoğlu: Kazanmak için gideceğiz
Karzaoğlu: Kazanmak için gideceğiz