Reklam
Kursiyerler el emeklerini görücüye çıkarttı

Kursiyerler el emeklerini görücüye çıkarttı

GESMEK Yılsonu Sergisi, 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı'nda bulunan müze salonunda gerçekleşti. Kursiyerlerin el emekleri görücüye çıktı.

19 Haziran 2019 - 12:37

Gebzeli kursiyerler, 8 aylık emeğin ardından ortaya çıkarttıkları eserleri sergiledi. GESMEK'te eğitim gören vatandaşların yılsonu etkinliğine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, belediye başkan yardımcıları, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Eke, meclis üyeleri, STK temsilcileri, kurs eğitmenleri ile öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Serginin açılış konuşmasını yapan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz şunları dile getirdi; “Bugün burada bir yılın sonunda emeklerin sergileneceği, becerilerin ve ruh dünyamızın şekle dönüştüğü tabloları seyredeceğiz. Bu bizim millet olarak becerimizi, istediğimiz zaman neyi yapıp neyi yapamayacağımızın göstergesidir. Bu kurslara emek veren kardeşlerimizin, kısıtlı zamanlarda ortaya koydukları eserler, isteyince neler olduğunun kanıtıdır. 20 ana başlık içerisinde düzenlenen bu GESMEK kurslarında 45 dalda eğitim vermiş oluyoruz. Bu çalışmaları bundan sonraki süreçte de en yoğun şekilde sürdüreceğiz.”

İNSANA YATIRIM YAPILIYOR
Büyükgöz’ün akabinde söz alan Kaymakam Güler, “45 farklı branşta 10 merkezde açılan ve 5 bin 669 tane kursiyerimizin katıldığı kurslarımızın yılsonu sergisinde sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Bu çok başarılı bir çalışma. Yaklaşık 6 bin insanımızı farklı konularda eğitmişiz. 2018’de başladıkları noktadan çok daha başarılı, bilgi yetenekleri çok daha fazla konumdalar. İnsanın yaşadığı sosyal hayatta karşılaştığı sorunları çözebilmesi için, sosyal psikolojisi de gelişmiş olmalı. Bu tip durumlarda hobi kursları öne çıkıyor. Belediyeler önceden yol, su, park yapardı. Şimdi ise insana yatırım yapıyorlar. İnsanların nefes alacakları ortamları oluşturmak lazım. Bu çalışmaya katılan herkesi tebrik ediyorum.

ÜRÜN ORTAYA KOYABİLMELERİ ÇOK DEĞERLİ
Programda son olarak söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Çakmak ise şunları aktardı; “Bir dönem boyunca ortaya konulan emeklerin sergilendiği programda sizlerle birlikteyiz. Bizim için insan çok önemli. Bu ilçedeki tüm insanları mutlu etmemiz gerek. Sizlerin ruh ve beden sağlığı en birinci önceliğimiz. Bu manada kadınlarımız son derece önemli. Kadınlarımızın kendi kabiliyetlerine uygun alanda yeteneklerini geliştirmeleri ve ürün ortaya koyabilmeleri çok değerli. Bu programlar bunları temin ediyor.” Konuşmaların ardından protokol üyeleri, serginin kurdele kesimini yaptılar ve eserleri inceleyip detaylı bilgi aldılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
10 gemiye, 10 ayda 10 milyon ceza!
10 gemiye, 10 ayda 10 milyon ceza!
Gebze, 'Fransız' kalmadı
Gebze, 'Fransız' kalmadı