Mehmet Akif’ten ‘Veliler Okuyor’ projesi

Mehmet Akif’ten ‘Veliler Okuyor’ projesi

Çayırova Mehmet Akif İlkokulu anlamlı bir proje başlattı. Okul Müdürü Özcan Kudu öncülüğünde ‘Veliler Okuyor’ çalışması resmen başladı.

25 Aralık 2018 - 13:20

Okumayan, okuduğunu anlamayan ve okuduklarından hareketle bilgi üretmeyen insanın başarılı olması zordur. Öğrencilere ‘öğrenmeyi öğretmek’ için eğitimcilerin özellikle yapması gerekenlerin başında öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Buradan yola çıkarak Mehmet Akif İlkokulu’nun sosyal projelere önem veren müdürü Özcan Kudu, müdür yardımcısı Adem Eliçora ve öğretmenleri insanlara okuma alışkanlığı kazandırmak ve bu alışkanlığı yaşam biçimi haline dönüştürmelerini sağlamak için bir proje gerçekleştirdi.

“GEZİ SONRASI ORTAYA ÇIKTI”
Veliler okuyor ismini verdikleri projeleriyle öğrencilerin ebeveynlerinde okuma kültürü oluşturmak isteyen Kudu, bu projeyle farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyledi. Projenin temelinin Kasım 2017’de yapılan bir İstanbul gezisinin dönüşünde atıldığını belirten Kudu, müdür yardımcısı Adem Eliçora, sınıf öğretmenleri Aysun Kurt Katman ve Sevil Şahin Davutoğlu aralarında öğrencilere okuma alışkanlığını kazandırmak için neler yapılabilir diye konuştuklarını ve bu doğrultuda fikirlerini geliştirmek için bir komisyonun sonunda bu projenin ortaya çıktığını belirtti.

“GÖNÜLLÜLÜK VE SAMİMİYET”
Evde çocukları ile ortak paydada buluşmaları ve çocuklarına rol model olmaları dolayısıyla projenin büyük ilgi gördüğünü belirten Kudu, “En önemlisi projenin diğer ayağı olan çocuklara okuma alışkanlığı kazandırma amacının gerçekleştiğini görmeleri sayılabilir. Ülkemizde birçok kitap okuma projesi yapılıyor. Bu projeyi diğerlerinden ayıran en önemli özellik gönüllülük ve samimi olmasıdır” dedi. Okul müdürü Özcan Kudu, projenin kabul görmesinden ve velilerden gelen olumlu dönütlerden çok memnun olduklarını söyledi ve son olarak "Mehmet Akif İlkokulu’nun eğitim neferleri, çocukların okumayı, aileleri ve öğretmenleri yardımıyla sevdiklerini bir kez daha gözler önüne sermişlerdir” şeklinde görüş bildirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Felaketin acı bilançosu; 1 ölü
Felaketin acı bilançosu; 1 ölü
Muzaffer Bıyık,
Muzaffer Bıyık, "Mağduriyetler giderilecek"